25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,76 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

ALİ KORKMAZ'A TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Ali Korkmaz'a tepkiler çığ gibi

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz’a tepkiler çığ gibi. 3 dönemdir ilçe başkanlığı görevini yürüten Korkmaz’ın delegasyon belirlemedeki hamleleri parti tabanında ciddi bir rahatsızlığa yol açtı.

29 Temmuz 2017 Cumartesi 11:54 Siyaset
TEPKİLER DİNMİYOR
AK Parti İzmit Teşkilatında uzun süredir Korkmaz rahatsızlığı yaşanıyordu fakat yaşanan bu rahatsızlık hiçbir zaman yüksek sesle dile getirilmiyor ‘kol kırılır yen içinde kalır’ anlayışıyla hareket ediliyordu. Korkmaz’ın özellikle üçünde dönemde tekrar başkan seçilmesi parti tabanında büyük tepkiye yol açtı. Tabanda Korkmaz’ın uzun süredir aynı koltukta oturduğu için verimliliğini kaybettiği görüşü hakim. Son yapılan delegasyon seçimlerinde Ali Korkmaz’ın ‘adamcılık’ yaparak delegasyonu yapılandırması bardağı taşıran son damla oldu. İlimizdeki manavların destek verdiği Ali Korkmaz artık manavlardan bile tepki almaya başladı. 

İZMİT BELEDİYESİ RİSKE GİRER!
Delegasyon seçimleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede de hatasını gören ve gelen tepkileri göz önünde bulunduran Korkmaz, ’belki doğru bir liste değil fakat en uygun liste oldu’ açıklamasında bulunmuştu. AK Parti İzmit İlçe Başkanı yaptığı değerlendirmede istişare kültürüne önem verdik dese de tabanı ve teşkilatları bu açıklamalarına inandırmış gözükmüyor. AK Partinin önemli kademelerinde görev yapmış olan kesimler,  2019 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlere Ali Korkmaz ile gidilmesi halinde belediyeyi Cumhuriyet Halk Partisine kaptıracağına kesin gözüyle bakılıyor. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın zayıf bir ilçe yönetimiyle seçimlere girmesi halinde belediye başkanlığını ciddi anlamda riske atacağı düşünülüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Tepeköy

29 Temmuz 2017 Cumartesi 15:53

7 senedir ilçe başkanı hala kendi yazdığını okuyamıyor sadece birilerinin kuklasıdır ali ile izmitte akparti 4 parti olur küstürmediği partili kalmadı eskilerden bazılarını delege yazmıs ama artık dikiş tutmaz mahallesinde selam vermeyen adamdan izmite hayır gelmez

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol Seramik Sanat Çalıştayında Yer Aldı

Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol Seramik Sanat Çalıştayında Yer Aldı