20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,541 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

AKP GEBZE’DE KILIÇLAR ÇEKİLMİŞ

AKP Gebze’de kılıçlar çekilmiş

AKP Gebze teşkilatı, 24 Eylül Pazar günü yapılacak ilçe kongresi için oldukça çekişmeli bir sürece girmiş.

16 Eylül 2017 Cumartesi 11:27 Siyaset

 Hatırlayacağınız üzere mevcut ilçe başkanı Hasan Soba’nın yeniden aday olmadığı Gebze’de geçtiğimiz hafta yapılan temayül yoklamasında üç aday yarışmıştı. Mustafa Yıldıztekin, Köksal Tatoğlu ve Recep Kaya’nın ter döktüğü temayülde genel merkez şaşırtan bir karar alarak üç kişiyi genel merkeze çağırmıştı. Ancak, Mustafa Yıldıztekin ve Köksal Tatoğlu ile birlikte temayüle girmeyen Büyükşehir meclis üyesi Avukat Ufuk Ekinci’nin çağırılması kafalarda soru işareti bırakmıştı. Recep Kaya ise Ankara’ya çağırılmadı. 

MÜLAKATA GİRECEKLER
Geçtiğimiz Salı günü Ankara’ya giden üç isim AKP MYK toplantısının uzun sürmesi nedeniyle görüşme yapamamış; elleri boş dönmüştü. Alınan bilgiye göre 19 Eylül Salı günü genel merkez bu üç ismi yeniden Ankara’ya çağırmış. Mülakata girecek olan üç isimden sonra genel merkezin bir ismi netleştireceği ve açıklama yapacağı söyleniyor. 

HEMŞERİCİLİK BAŞLAMIŞ
Recep Kaya, Gencay Yıldıztekin ve Köksal Tatoğlu’nun aday olarak gösterilmesi beklenirken temayüle bile katılmayan Avukat Ufuk Ekinci’nin Ankara’ya çağırılması parti içinde huzursuzluğa neden olmuş. Hemşericiliğin fazlasıyla rol aldığı Gebze’de bunun üzerine sivil toplum kuruluşları adaylarını desteklemek üzere kolları sıvamış. Erzurumlu Yıldıztekin, Rizeli Tatoğlu ve Karslı Ekinci için hemşeri dernekleri de kendi aralarında yarışmaya başlamışken AKP Gebze’de sürecin nasıl ilerleyeceği merakla bekleniyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Milli Bayramlar yok sayıldı

Milli Bayramlar yok sayıldı