24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,939 TL
  • 4,701 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

AK PARTİ'DE KONGRE TARİHLERİ DEĞİŞTİ

Ak Parti'de kongre tarihleri değişti

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, pazar günü Ankara’da gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden genel başkan seçildiği kongreyi değerlendirdi

22 Mayıs 2017 Pazartesi 22:16 Siyaset
AK Parti’nin pazar günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden genel başkan seçildiği kongreye Kocaeli teşkilatı damga vurmuştu. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan Ankara dönüşü dün yaptığı değerlendirmede, “Özellikle gençlerimiz muhteşemdi. Son on gün çok ciddi şekilde bu kongreye hazırlanıyorlardı. Salonda hem sloganları hem de açtıkları pankartla Cumhurbaşkanımızın da dikkatini çektiler. Gençlerimizi kutluyorum” dedi. 

ZEKİ AYGÜN DEĞERLENDİRMESİ

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu’na (MKYK) ilimizden Milletvekili Zeki Aygün alınmıştı. Ceyhan, bu konuyla ilgili de konuştu: “Burada isimleri tartışmak yerine ilimizin parti genel merkezinde temsil ediliyor olmasının önemini görmek gerekir. Bu açıdan da çok mutluyuz. Geçen dönem Milletvekilimiz Radiye Sezer Katırcıoğlu vardı. Şimdi yine bir başka vekilimiz Zeki Aygün görev yapacak. Zeki Aygün, partimizin ağabeyidir. Çok faydalı olacağına inanıyorum”.

RAMAZAN SONRASI BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel kurulda il teşkilatlarının biran önce yenileneceğini açıklamıştı. Ceyhan, bu mesajın gayet net olduğunu belirterek şunları söyledi: “Açıkçası önümüzde Eylül-Ekim ayında ilçe kongreleri, Şubat ayında da il kongresi olacak şekilde bir takvim vardı. Henüz açıklanmadı ama bu takvim öne alınacak. En geç Ramazan ayından sonra, Haziran sonu genel kurullar başlayacak gibi görünüyor. Yeni yıla girene kadar bütün il kongrelerinin tamamlanmış olacak”. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bahçeli, şehidimizin ailesini telefonla aradı

Bahçeli, şehidimizin ailesini telefonla aradı