24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,938 TL
  • 4,670 TL
  • 162,95 TL
  • 104.517
KOCAELİ 28°

AK PARTİ'DE GÖZLER PAZARTESİ YAPILACAK OLAN MKYK'DA

Ak Parti'de gözler Pazartesi yapılacak olan MKYK'da

AK Parti’de gözler Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak MKYK’da. Saat 14:00’de başlayacak olan Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısı sonrası AK Parti’de yaşanacak olan değişiklikler masaya yatırılması bekleniyor.

27 Mayıs 2017 Cumartesi 16:40 Siyaset
Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik yurt çapında süren operasyonların siyasi ayağına uzanmadığı eleştirilerine de neşter vurması beklenen MKYK toplantısı sonrası, AK Parti önemli gelişmelere gebe. Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısının hemen akabinde kabine revizyonuna girecek olan Erdoğan, toplantıda başkan yardımcılarını da belirleyecek. 

GERGİN BİR AY OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fethullahçı Yapıyla Mücadele kapsamında, milletvekilleri, teşkilat üyeleri, belediye başkanları ve partinin her kademesinde ciddi temizlik yapmak için düğmeye basması bekleniyor. Özellikle belediye başkanlarıyla ilgili uzun süredir yürütülen istihbarati soruşturmalar tamamlanmış vaziyette. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önündeki raporlarda, belediye başkanlarının istifalarının istenmesiyle ilgili kriterler belli. FETÖ ile ilişkili, imarda yapılan usulsüz değişiklikler, referandum sürecinde başarısız kalan, partiye yük olanlar ve yolsuzluk bataklığına saplanmış belediye başkanları Erdoğan’ın dikkate aldığı en önemli kriterler arasında yer alıyor. Ramazan ayı AK Parti teşkilatları için oldukça sıcak ve önemli gelişmelere gebe bir ay olması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

FATİH BATI ÖLÜMDEN DÖNDÜ

FATİH BATI ÖLÜMDEN DÖNDÜ