17 Ekim 2017 Salı

  • 3,662 TL
  • 4,308 TL
  • 152,53 TL
  • 106.739
KOCAELİ 28°

AK PARTİ'DE 5 İLÇENİN KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

AK PARTİ'DE 5 İLÇENİN KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında basın toplantısı yaptı Toplantıya İstanbul Milletvekili ve Kocaeli İl Koordinatörü Osman Boyraz da katıldı. Toplantıda 5 ilçenin kongre tarihi açıklandı

07 Ağustos 2017 Pazartesi 14:14 Siyaset
KARTEPE’DE TEMAYÜL
Kongre sürecinin takvimini paylaşmıştık. Bunun en önemli basamağı olan 400’er delegenin belirlendiği süreci tamamladık. Toplamda 62 binin üzerinde üye katılımıyla Türkiye’ye örnek olduk. Bu bağlamda teşkilatlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. 472 mahalle ve köyde sandık koyduk. Coşkulu bir delege seçimi geçirdik. En ufak bir sıkıntı yaşamadan süreci tamamladık. Belde kongrelerimizi tamamladık. Şimdi önümüzde ilçe kongrelerimiz var. Burada ilk belirlediğimiz süreçte ağustos ayı dahil eylül ayının sonuna kadar 5 ilçemizde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Üç dönem kuralımız devam ediyor. Bu kriter sebebiyle Kartepe ilçe başkanımız aday olamayacak. Yeni ilçe başkanıyla ilgili temayül yoklaması yapacağız. Oradan edindiğimiz sonuç itibarı ile 27 ağustos Pazar günü Kartepe’de ilk kongremizi gerçekeştireceğiz’’ dedi. 


KONGRE TARİHLERİ

Sözlerini sürdüren Boyraz, “Devamında ise 17 Eylül Pazar günü Darıca’da, 19 Eylül’de Dilovası’nda 23 Eylül tarihinde Gölcük’te ve 24 Eylül’de Gebze’de kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunun dışında ilçe kongre tarihlerimiz netleştikçe yine bu tarihleri paylaşacağız” ifadesinde bulundu. Öte yandan Ceyhan, Kartepe’deki temayülde ilçe yöneticileri, yedek yöneticiler, kadın ve gençlik kolları yöneticileri oy kullanacağını söyledi. Temayülde ise oy kullananlar üçer başkan adayını yazacaklar. Buradan çıkan isimler ise Genel Merkeze gidecek. Genel merkez ise adayı belirleyecek.
10 Ağustos Perşembe günü Kartepe’deki temayül yoklaması saat 16:00’da yapılacak.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

CEYHAN AKAR'A YÜKLENDİ, HAYDAR BEY KİFAYETSİZ SÖZLERLE ANILACAK

CEYHAN AKAR'A YÜKLENDİ, HAYDAR BEY KİFAYETSİZ SÖZLERLE ANILACAK