23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,924 TL
  • 4,644 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

ABHAZLAR’DAN ANKARA’YA ‘EVET’ ÇIKARMASI

Abhazlar’dan Ankara’ya ‘Evet’ çıkarması

Hafta sonunda gerçekleşmesi planlanan referandum sürecinde Abhazların önde gelen isimleri tarafından kurulan ‘Ayow hareketi’ Ankara’ya çıkarma yaptı.

12 Nisan 2017 Çarşamba 08:57 Siyaset

16 Nisan’da gerçekleşmesi planlanan referandum öncesinde birçok kesim tarafından çalışmalar hızlandırıldı. Abhazların önde gelen isimleri tarafından kurulan ‘Ayow hareketi’ Ankara’da temaslarda bulundu. Abhazca’da ‘Evet’ anlamına gelen ‘Ayow’ kelimesi üzerinden kurulan Ayow hareketi Ankara’da Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Osman Altınışık ve Sabah Gazetesi’nin yazarlarından Yavuz Donat’a ziyaretlerini gerçekleştirildi. Sabah Gazetesi’nin Ankara binasında gerçekleşen ziyarette Ayow Hareketi çalışmasında bulunanlardan Ruhi Karaalp, Erdal Köse, Yavuz Korkmaz, Harun Biçen, Burak Ercan, Ahmet Zeki Arslan ve Şamil Zeren bulundu. Burada Osman Altınışık ve Yavuz Donat’a oluşturulan hareketin çalışmaları anlatıldı. Yavuz Donat ve Osman Altınışık gerçekleşen görüşmenin ardından Ayow Hareketi mensuplarına başarılar diledi. 


YALÇIN TOPÇU’YA MAKAMINDA ZİYARET
Sabah Gazetesi’nde gerçekleşen görüşmenin ardından ‘Ayow hareketi’nin diğer adresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu oldu. Yalçın Topçu’ya hareketin referandumda ‘Evet’ kararının önde çıkması için gerçekleştirilen çalışmalar anlatıldı. Topçu ise ‘Ayow hareketi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyerek bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi. Referandumdan ‘Evet’ kararının çıkmasının ülke için büyük bir önem sarf ettiğini vurgulayan Topçu, “sandıktan evet çıkacağına inanıyoruz. Türkiye’de yaşayan herkes bunun çok iyi bilincinde. Türkiye’nin önünde hiçbir engel olmayacak. Milletimizin ‘Evet’ kararıyla Türkiye büyümesine daha hızlı devam edecek” dedi. Ayow hareketi mensupları ise hareketin ‘Ayow platformu referandumda “Evet’ diyen Kafkasların ve Abhazların buluşma noktasıdır. Referandumda ‘Evet’ e katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuş ve bizim gibi düşünen ve aynı kaygılarla bu süreçte ‘Evet’ diyen bütün etnik gruplardaki tüm kardeşlerimize kapımız açık” dediler. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Sandık görevlilerine bugün ve yarın eğitim var!

Sandık görevlilerine bugün ve yarın eğitim var!