20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,918 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.756
KOCAELİ 28°

TÜRKİYE VE KOCAELİ’DE GÖZLER YENİ OLUŞACAK KABİNEDE

 TÜRKİYE VE KOCAELİ’DE GÖZLER YENİ OLUŞACAK KABİNEDE

AK Parti tabanı geçtiğimiz Pazar Ankara’da yapılan olağanüstü kongrede beklediği değişimi MKYK üyeliği seçiminde göremedi.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 16:23 Siyaset
İlimizden Zeki Aygün’ün yer aldığı listede, Radiye Sezer Katırcıoğlu liste dışı kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı zamanda kongrede yerel yönetimlere yönelik açıklamaları teşkilatlarda ve belediye başkanları yönetimlerinde oldukça ses getirdi. Erdoğan’ın, ‘’Milletimize, partimize yük olan değil, yükü omuzlayan belediye başkanları ile yolumuza devam edeceğiz’’ açıklaması parti tabanında heyecana yol açtı. Şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevden almasını beklediği belediye başkanları için düğmeye ne zaman basacağı. Ankara kulislerinden elde edilen bilgilerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanları için hızlı hareket edeceği ve ardından il ve ilçe kongrelerine start vereceği değerlendiriliyor. 

BÜYÜKŞEHİR Mİ BAKANLIK MI?
Gözler şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluşturacağı kabinede. Kabine’nin değişeceği sinyalini Habertük kanalında açıklayan Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, ‘ gerekirse kabinede değişiklik yapılır’ ifadesini kullandı. Yaşanabilecek olası kabine değişikliğinde,  ilimizin bakanı olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın yeni kabinede yer alıp almayacağı merakla bekleniyor.  Işık’ın 15 Temmuz darbe girişiminin döneminde Milli Savunma Bakanı olarak görev yapması ve darbe girişiminin ardından daha da önemli bir bakanlık haline gelen Milli Savunma Bakanlığı görevinde uluslararası düzeyde çalışmalara katılmıştı. Fakat Bakan Işık’ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını istediği biliniyor.  

KOCAELİ KABİNEYE KİLİTLENDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan eğer yeni oluşturacağı kabinede Fikri Işık’a yer vermez ise ilimizden bir vekilin bakan olarak atanmasına kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti kurulduğu 2002 yılından bu güne kadar,  ilimiz her hükümet döneminde kabinede kendine yer buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli’ye ayrı bir önem verdiği herkesin malumu. Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de tüm gözler şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oluşturacağı kabinede ki isimlere kilitlenmiş vaziyette.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bunalıma girince jiletle boğazını kesti

Bunalıma girince jiletle boğazını kesti