23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,635 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

SEZARYEN ORANLARININ YÜZDE 70’LERİN ÜZERİNE ÇIKMASI ÇILGINLIK

Sezaryen oranlarının yüzde 70’lerin üzerine çıkması çılgınlık

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kocaeli’nde yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

29 Ocak 2017 Pazar 01:35 Sağlık

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kocaeli’nde yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi. 


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İl Değerlendirme toplantısında Kocaeli’nde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde düzenlenen toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bekir Yümlü ve ilçe kaymakamları ve bağlı müdürlük temsilcileri katıldı.


İl Değerlendirme toplantısında konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “2019’da bitirilecek olan Şehir Hastanesi’nin yetkili firmayla konuşularak 2018 yılının sonuna kadar tamamlamak istiyoruz. Şu an yapım çalışmaları devam eden Gebze Fatih Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesi’ni de 2 ay içerisinde tamamlamayı ve hizmete sunmayı istiyoruz. Bunun zor olduğunu biliyoruz ama hem firmalara hem de Bakanlıktaki arkadaşlarımızla böyle bir hedef koymuş olduk. Çayırova’da 200 yataklı yeni bir hastane yapacağız ama 300 yatağa da ileri de büyültülebilecek bir proje olacak" dedi.


Gölcük’te de 250 yataklı hastane yapacaklarını ifade eden.Bakan Akdağ, "Öte yandan Derince’de Diş Sağlığı Merkezi için çalışmalarımızı yakın zamanda bitirmek istiyoruz. Kocaeli’nde madde bağımlılığı ile ilgili AMATEM ve ÇAMATEM’ler yapılacak. Bunları Sağlık Bakanlığı olarak bir arsa üzerinde yapmayı düşünüyorduk, bugün üniversitemizle görüştük ve üniversitemizin içerisinde yapılmasını kararlaştırdık. Bunun dışında Kocaeli'nde 30-40 arasında Sağlıklı Yaşam Merkezleri yapacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Otobüslere gizli yolcu denetimi

Otobüslere gizli yolcu denetimi