23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,924 TL
  • 4,644 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ ÇİN İŞÇİSİ GİBİ ÇALIŞIYOR

Radyoloji teknisyenleri çin işçisi gibi çalışıyor

İlimizde hizmet veren Kamu hastaneleri bünyesinde bulunan Radyoloji ünitelerinde görev yapan Radyoloji çalışanlarının yeterli sayıda olmaması hastalara hizmet noktasında büyük sorunlar oluşturuyor.

21 Ocak 2017 Cumartesi 17:57 Sağlık

İlimizde hizmet veren Kamu hastaneleri bünyesinde bulunan Radyoloji ünitelerinde görev yapan Radyoloji çalışanlarının maruz kaldıkları sorunlara çözüm bulmak amacı ile yapılan çalışmalara rağmen gelinen rakamlar bu kadarına da pes doğrusu dedirtiyor. Yapılan araştırmalar neticesinde ilimizde Sağlık Bakanlığın Personel Dağılım Cetveline göre tüm hastanelerdeki toplam radyoloji Teknisyen veya Teknikerlerinin sayısı 299 olarak belirlenerek ilan edilmesine rağmen aktif olarak çalışan sayısı 148 olduğu tespit edildi. Deyim yerindeyse çin işçileri gibi çalışan radyoloji teknisyenleri açıkların dolması ile birlikte hastalara daha iyi hizmet vermek istediklerini ifade etti.

 

BÜYÜK AÇIK
Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde 40 kişilik personel dağıtım cetveli bulunması gerekmesine rağmen toplam 12 kişi bulunmakta. Kocaeli Devlet Hastanesi’nde ise de 45 kişilik radyoloji teknisyeni olması gerekirken şuan için ulaşılan sayı sadece 28’de kaldı. SEKA Devlet Hastanesi’nde ise 35 kişilik kontenjan olmasına rağmen 17 kişi görev yapıyor. Derince Devlet Hastanesi’nde ise durum daha içler açıcı vaziyette 55 kişilik radyoloji teknisyeni kontenjanı bulunmasına rağmen 23 kişi görev yapmakta. Toplamda ise 16 hastane de 299 olarak belirlenerek ilan edilmesine rağmen aktif olarak çalışan sayısı 148 olduğu tespit edildi.  Ortalama Aylık 20-60 saat fazla mesai yapan radyoloji teknisyenleri yoğun tempodan ötürü bitkin düşmüş durumda. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AKP il binasına silahlı saldırı

AKP il binasına silahlı saldırı