25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

ORGANLARIYLA YAŞAMA UMUT OLDU

Organlarıyla yaşama umut oldu

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatmakta olan hastanın beyin ölümü gerçekleşmesi sonucu ailesi organlarını bağışlamayı kabul etti

27 Ocak 2017 Cuma 14:15 Sağlık

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Erişkin yoğun bakım servisinde yatmakta olan hastanın organları, diğer insanlara yaşamak için umut oldu. Hastanede erişkin yoğun bakım servisinde yatan hastanın beyin ölümünün gerçekleştiği "Beyin Ölümü Tespiti Kurulu" tarafından tespit edildi. Organ bağışı konusunda aileyle yapılan görüşme sonrasında diğer insanların yaşamına umut olması yönündeki kararlarıyla aile onayı alınmış ve bu ulvi karar sonrasında hızlı bir şekilde Marmara bölge koordinasyon merkeziyle organizasyon sağlanmıştır. 

 

 

Hiç vakit kaybetmeden Doku ve Organ Nakli Bölge Koordinatörlüğüyle iletişime geçilmiş, hastanın gerekli tıbbi bilgileri iletildikten sonra uygun alıcılar belirlenmiştir. Doku ve organlar, yoğun çalışmalar sonucunda ihtiyacı olan hastalara ulaştırılmıştır. Hastanın karaciğeri Ataşehir Memorial, korneası Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yatmakta olan hastalara, diğer hasta için böbrekler ve karaciğer Medipol Mega Hastanesindeki hastaya umut olmuştur.

 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici/Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş "Bu ulvi kararı vererek topluma örnek olan aileye tüm insanlık adına teşekkür eder, hastanemiz adına baş sağlığı dileklerimizi iletiriz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Dünyanın başkanlık karnesi rezalet

Dünyanın başkanlık karnesi rezalet