19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOCAELİ SAĞLIK PERSONELİ İL İÇİ ATAMALARI

Kocaeli sağlık personeli il içi atamaları

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı sağlık tesislerinde görev yapan personellerin, Kasım ayında başvurdukları il içi atama başvuruları açıklandı.

07 Aralık 2016 Çarşamba 14:02 Sağlık

İl içi tayin işlemleri Sağlık Bakanlığı 26/03/2013 tarihli ve 28599 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği esas alınarak yılda iki kere bahar ve güz aylarında yapılıyor. İl içindeki devlet hastanelerinin kadro ihtiyaçlarına göre açılan uygun kadrolara her branştan sağlık çalışanı müracaat edebiliyor. Oluşturulan komisyon tarafından yer değişikliği usul ve esaslarına göre personelin atamaları gerçekleştiriliyor. Bu şekilde 2016 güz döneminde il içi ataması gerçekleşen 42 personel önümüzdeki günlerde yeni sağlık tesislerinde işe başlayacak. 

 

Ergüney: İl İçi Atamaları Personel Motivasyonunu Arttırıyor

Sağlık Personellerinin yoğun olarak talep ettiği il içi atama işlemlerini yakinen takip eden, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, "Bakanlığımızın ilgili mevzuatı gereğince, sağlık tesislerimizde ihtiyaç duyulan birimlere, nitelikli sağlık hizmetlerimizin devamlılığını sağlamak için, güz dönemi il içi atamaları tamamlandı. Aile bütünlüğünü korumak, ulaşım kolaylığı, şeffaflık, çalışan memnuniyeti açısından  çok önemsediğimiz bu uygulama personelimizin motivasyonunu arttırarak işlerinde daha  başarılı olmalarını sağlıyor" dedi.

 

42 Sağlık Personeli Yeni Görevine Başlayacak

Yayımlanan atama sonuçlarına göre; Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi, 1 Anestezi Teknisyeni, 1 Ebe, 7 Hemşire, 2 Laboratuvar Teknisyeni, 1 Tıbbi Teknisyen, Kocaeli Devlet Hastanesi'ne 1 Kardiyoloji Uzman Hekimi, 1 Diyetisyen, 5 Hemşire, 1 Tıbbi Sekreter, İzmit Seka Devlet Hastanesi'ne 5 Hemşire, 1 Tıbbi Sekreter, Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne 1 Ebe, 2 Hemşire, 1 Patoloji Teknisyeni, 1 Toplum Sağlığı Teknisyeni, Körfez Devlet Hastanesi'ne 5 Hemşire, Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne  1  Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni , Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne 1 Röntgen Teknisyeni, Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne  1 Diş Tabibi,  1 Röntgen Teknisyeni olmak üzere toplam 42 personelin ataması gerçekleşti. Atama işlemleri yapılan sağlık personeli önümüzdeki günlerde yeni görev yerlerine başlayacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Derinceli Gülşah mutluluktan havalara uçuyor

Derinceli Gülşah mutluluktan havalara uçuyor