23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,943 TL
  • 4,669 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

HAYAL SATICILARINA, UMUT TACİRLERİNE GEREKEN DERS VERİLMELİ

HAYAL SATICILARINA, UMUT TACİRLERİNE GEREKEN DERS VERİLMELİ

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer, Gebze, Darıca İlce temsilcileri, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, Gebze Toplum Sağlığı Merkezi İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı

26 Mart 2017 Pazar 09:58 Sağlık

Sağlık Alanında Yaşanan Gelişmeler Hakkında Temsilcileri Bilgilendirdi

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Darıca İlce Temsilcisi Osman Ayas, Darıca Farabi Devlet Hastanesi  İş Yeri Baş Temsilci İdris Çakır, Temsilci Hakan Şahin, Zafer Kurt, Talha Yılmaz, Gebze İlce Temsilcisi Abdurahman Pınar, Gebze Toplum Sağlığı Merkezi İş Yeri Baş Temsilcisi Haşim Çöl, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Baş Temsilci İbrahim Çiftçi, Temsilci Ömer Kaşan, Temsilci Temsilci Gülsüm Şahin, Delege Serdar Özdemir, Mahir Güven, Musa Bilgin, Cengiz Çeker, Veysel Ünsal, Süleyman Erdem, Emir Doğan, Halil İbrahim Demir, Sinan Güvercin  İle birlikte temsilci toplantısı yaptı. Sağlık alanında yaşanan gelişmeler ve güncel konular hakkında temsilcileri bilgilendirdi.

 

Kamu Çalışanlarının Geçmişteki Gibi Mağdur Olmamaları İçin Uyanık Olmalı

Açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Çeker; 2017 yılının Kamu çalışanları için önemli bir yıldır, Kamu Çalışanlarına 2018 ve 2019 yılında yapılacak ekonomik zam ve sosyal hakların pazarlığı önümüzdeki ağustos ayı içerisinde yapılacak Toplu Sözleşme masasında yetkili sendika ile Hükümet arasında yapılacak pazarlık ile belirlenecektir, diyen Şube Başkanı Çeker;  Kamu çalışanlarının geçmişteki gibi mağdur olmamaları için uyanık olmalı, kendileri için çalışan sendikalara sahip çıkmalı üye olmalı ki  toplu sözleşme masasında beklentileri gündeme getirilerek yaşanan mağduriyetler giderilsin. Dedi.

 

Kamu Çalışanları Artık Yalan Sen’in Yalanlarına İnanmamalı

Şube Başkanı Çeker;  Kamu çalışanlarını Toplu Sözleme Masasında temsil edecek sendikanın belirlenmesi süresi yaklaşmaktadır diyen Çeker;, Sorun olduğunda ortalarda gözükmeyen idarelerin payandası, Malum Sendika kamu çalışanlarının beklentilerinden beslenmenin yolunu seçmiştir, Diyen Çeker; Kamu Çalışanları Artık Yalan Sen’in Yalanlarına inanmamalı, bir tokat gibi  Yalan Sen’in yalanlarını yüzlerine çarpmalılar, bu hayal satıcılarına, umut tacirlerine Kamu görevlileri bu yıl gereken dersi  mutlaka verilmeli. Dedi.

 

Böylesi Bir  Sorumsuzluk Örneği Sergilemek Memura Yapılmış Ağır Hakarettir

Başkan Çeker; İşe alımlarda, görevde yükselmelerde uygulanacak mülakat sistemi hakkında Ankara da iki gündür toplantılar tertiplenmektedir. Böylesine önemli bir toplantıda Malum Sendikanın temsilcileri ortalarda gözükmemektedir. Yani yoktur. Diyen Çeker; Böylesi bir sorumsuzluk örneği sergilemek memura yapılmış ağır hakarettir. Memuru sırtından bıçaklamaktır. Böylesine önemli hayati bir konu hakkında Malum Sendikanın söylenecek sözü olmaması idarelerden korktukları ve çekindiklerinin resmi tescilidir. Diyen Çeker; Sağlık Çalışanlarının sığınacağı tek güvenli liman Türk Sağlık Sen dir. Dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Sancağının tarihi ele alındı

Kocaeli Sancağının tarihi ele alındı