25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

AMATEM VE ÇAMATEM ŞEKİLLENİYOR

AMATEM ve ÇAMATEM Şekilleniyor

Sağlık Bakanlığı destekleriyle üniversitemizde kurulması planlanan Alkol ve Madde Bağımlılar Araştırma ve Tedavi Merkezi (AMATEM) ile Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇAMATEM) binasının projesini görüşmek üzere dün (22.03.2017) bir toplantı gerçekleştirildi.

23 Mart 2017 Perşembe 18:24 Sağlık

Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney’in katılımlarıyla Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen toplantıda, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, İl Sağlık Müdürlüğü Md. Yrd. Ömer Şahan ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Tıp Fakültesi akademisyenleri ve Yapı İşleri Daire Başkanı Hasan Endeş hazır bulundu.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimatları doğrultusunda Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde kurulması kararlaştırılan AMATEM ve ÇAMATEM ile ilgili olarak çalışmalar başlatıldı. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen direktifler doğrultusunda, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında bir araya gelen ekip, 50 yataklı AMATEM ve 20 yataklı ÇAMATEM olarak hizmet vermesi planlanan binanın üniversitemizdeki konumu ve bina yapısının yer aldığı proje üzerinde fikir alışverişinde bulundu. 

 

Toplantı sonrası çıkacak olan öneri ve kararlar Sağlık Bakanlığı’na iletilecek. Sağlık Bakanlığı’nın projeye onay vermesi ile birlikte kısa sürede ihale aşamasına geçilmesi beklenen AMATEM ve ÇAMATEM’in inşaatına bu yıl içerisinde başlanılması ve iki yıl gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor. 

 

Bakanlık ile üniversite iş birliğinde gerçekleştirilecek olan projeyle ülkemizde her geçen gün artan madde ve alkol bağımlılığına karşı mücadele edilecek. Sağlık Bakanlığı, AMATEM ve ÇAMATEM için gerekli altyapıyı ve donanımı sağlarken, Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı’nın katkılarıyla da merkez hizmet verecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Vali Güzeloğlu OSB toplantısına katıldı

Vali Güzeloğlu OSB toplantısına katıldı