23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,926 TL
  • 4,651 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

AİLE HEKİMLİĞİ SORUNLARI İÇİN KOMİSYON KURULDU

Aile Hekimliği sorunları için komisyon kuruldu

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi tarafından Aile Sağlığı Merkezlerinde “ASM”de görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı çalışanlarından oluşan Aile Hekimliği Komisyonu kuruldu

15 Ekim 2016 Cumartesi 09:53 Sağlık

KOMİSYON İLK TOPLANTISINI YAPTI

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesinde tarafından   Aile Sağlığı Merkezlerinin “ASM”de  görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının sorunlarının tespit  edilip kısa sürede çözüme kavuşturulması için Aile Hekimliği Komisyonu kuruldu. Aile Hekimi Süleyman Irmak, Aile Hekimi Akay Demir, Aile Hekimi Ali  Salih  Şahin, Aile Sağlığı Elemanı Şengül Özgür, Aile Sağlığı Çalışanı  Derya Çalışkan, Aile Sağlığı Çalışanı Burcu Tan dan oluşan komisyon ilk toplantısını yaparak  görev bölümü yaptı.

 

PEHLİVAN,  BAŞKAN IRMAK VE KOMİSYONA BAŞARILAR DİLEDİ

Komisyon Başkanlığını Aile Hekimi Süleyman Irmak, Komisyon Başkan Yardımcılığını  Aile Sağlığı Çalışanı Şengül Özgür  yürütecek. Aile Hekimi Akay Demir, Aile Hekimi Ali  Salih Şahin, Aile Sağlığı Çalışanı, Derya Çalışkan, Aile Sağlığı Çalışanı Burcu Tan komisyon üyesi olarak görev yapacaklar.  Komisyonun gerçekleştirmiş olduğu ilk toplantıya Eski Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivan ve Şube Başkanı Ömer Çeker de  katıldı. Eski Komisyon Başkanı Recep Pehlivan geçmişte yapılan çalışmalar hakkında komisyonu  bilgilendirerek görevi yeni Komisyon Başkanı Aile Hekimi Süleyman Irmak’a devrederek komisyona başarılar diledi.

 

ÇEKER, BAŞKAN PEHLİVAN’A VE KOMİSYON ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

İlk Komisyon toplantısından sonra açıklama yapan Şube Başkanı Ömer Çeker; Aile Sağlığı Merkezlerin “ASM”de görev yapan Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanlarının sorunlarının tespit edilerek kısa sürede çözülmesi ve ilgili yerlere iletilmesi için Şube bünyesinde kurulan Aile Hekimliği komisyonu nu önemsiyoruz. ASM  çalışanları adına önemli çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Bundan önceki komisyon çalışanlar ve halkımızı ilgilendiren bir çok sorunun çözümüne katkı sunmuştur diyen Çeker;  Başkan Pehlivan ve Komisyon üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini söyledi.
 


BİRLİKTE MÜCADELE  EDİLMESİ ÖNEMLİ
Açıklamalarını sürdüren Çeker; Bilindiği gibi Aile Sağlığı Merkezlerinde yürütülen sağlık hizmetleri Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanı tarafından yürütülmektedir. Aynı çalışma ortamında ayrı unvanlara sahip sağlık personeli tarafından yürütülen hizmetleri bir ekip anlayışı içerisinde yürütülmektedirler. Diyen Çeker; Bu nedenle gerek çalışma ortamından gerekse özlük haklarından kaynaklanan sorunları müşterektir. Söz konusu müşterek sorunların giderebilmesi için de Aile Hekimliği Birimlerinde görev yapan sağlık personelinin unvan ve pozisyon ayırımı olmaksızın birlikte mücadele  etmesi, sorunların çözüme kavuşturulması bakımından oldukça önemlidir dedi. 

 

ASM ÇALIŞANIN SORUNLARININ GİDERİLMESİNE KATKI SAĞLAYACAK

Başkan Çeker; Daha etkin bir mücadele sürecini başlatmak amacı ile sendikamız bünyesinde ASM’de görev yapan Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanın bir araya geldiği bir çalışma komisyonunun oluşturulmasına ve kamuoyuna duyurulmasına karar verilmiştir. Dedi. Çeker; Söz konusu komisyonun yapacağı çalışmaların hem birinci basamak sağlık hizmetinin daha verimli hale getirilmesine ve hem de ASM’lerde görev yapan Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanın sorunlarının giderilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi 51 çifti evlendirdi

İzmit Belediyesi 51 çifti evlendirdi