19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

YENİKÖY SAHİLİ’NDE YÜRÜYÜŞ YOLLARI TAMAMLANDI

Yeniköy Sahili’nde Yürüyüş Yolları Tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafndan Başiskele Yeniköy’de yapımı sürdürülen sahil projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

11 Eylül 2017 Pazartesi 11:08 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından Başiskele ilçesi Yeniköy sahilinde 45 dönüm alan üzerindeki çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Ağaçlandırma çalışmalarının sürdürüldüğü alanda yürüyüş yollarının imalatı tamamlandı. Spor alanlarının da bulunacağı projede çalışmaların tamamlanmasıyla Yeniköy modern sahiline kavuşacak.
 
SPOR ALANLARI VE DİNLENME BÖLÜMLERİ
Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nde yeni sahil düzenlemeleri ile birlikte vatandaşları sahil ile buluşturmaya devam ediyor. Hızla devam eden Yeniköy sahili düzenleme projesinde çalışmalar sürdürülüyor.45 dönüm alan üzerinde gerçekleştirilen projede 18 dönümlük bölümde ağaçlandırma yapılacak. Kalan alanda ise spor alanları, yürüyüş yolları ve dinlenme bölümleri bulunacak.
 
YÜRÜYÜŞ YOLU YAPILDI
Sahil düzenleme çalışmalarında 5 metre genişliğinde 600 metre uzunluğunda yaklaşık 3 bin metre kare alanda yürüyüş yolu yapıldı. Yürüyüş yollarının yanı sıra Park alanında basketbol sahası, oyun gurubu ve fitness aletleri yer alacak. Ayrıca parka, 8 adet altıgen kamelya,10 adet Japon tipi kamelya ve çok sayıda bank imalatı gerçekleştirilecek. Aydınlatma ve sulama sistemlerinin yer alacağı parkın tamamlanmasıyla vatandaşlar keyifli vakit bulma ihtimali bulacaklar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Erdoğan AKP’lileri kampa alıyor!

Erdoğan AKP’lileri kampa alıyor!