23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 104.859
KOCAELİ 28°

YARIMCA, ÜNİVERSİTE İLE DAHA DA CANLANACAK

Yarımca, üniversite ile daha da canlanacak

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın girişimleriyle hayata geçirilen ve çalışmaları başlayan üniversite kampüsü, bölgeyi de canlandıracak

19 Aralık 2016 Pazartesi 15:35 Kent Haberleri

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, göreve başlamasıyla birlikte ‘Körfez ilim kenti olacak’ parolasını ortaya koymuş, ilçeye en az 3 üniversite kazandırılması noktasında çalışma başlatmıştı. Bunlardan ilki hayata geçti. Geleceğin teminatı olan gençlerin hizmetine açılacak olan KOÜ Körfez Kampüsü için eski belediye binasında ummalı bir çalışma başlatıldı.
Son derece modern bir üniversite olacak proje tamamen son teknolojik ürünlerle donatılacak. İçerisinde birçok özelliği barındıracak olan üniversite toplamda 21 bin metre kare alana yapılacak. Liman kenti olan Körfez'e kurulacak olan kampüs, ilçenin değişimine önder olacak. Körfez'e kurulacak üniversitenin ardından ilçede sosyal ve ekonomik hayat değişecek. Körfez'de üniversite sayesinde birçok ihtiyaç boy gösterecek kafeterya ve lokanta sayısı artacak. Selçuklu mimarisi ile inşa edilecek olan kampüs, 4 bin 500 öğrenci kapasiteli olacak.
Üniversite kampüsünün özellikle bölgedeki esnaflar için önemli olduğuna değinen Başkan İsmail Baran, “Körfez bir sanayi, liman, turizm ve ilim kenti olsun istedik. Onun için üniversitelerin birincisini bu şekilde Yarımca’dan başlatıyoruz. Ciddi bir öğrenci sirkülasyonu oluşacak. Bu da esnafımızın yüzünü güldürecek” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Belediye çöp yerine kedi yavrularını toplamış!

Belediye çöp yerine kedi yavrularını toplamış!