22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,930 TL
  • 4,641 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

TOKİ BAŞKANI, 16 OCAK BASIN SİTESİ'Nİ İNCELEDİ

TOKİ Başkanı, 16 Ocak Basın Sitesi'ni inceledi

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Derince Çınarlı Mahallesi'nde 138 daireden oluşan 16 Ocak Basın Sitesi'nde incelemelerde bulundu.

20 Ağustos 2017 Pazar 11:10 Kent Haberleri
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol meslektaşlarının ev sahibi olmasına 3 ay kaldığını söyledi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin girişimi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Derince Çınarlı Mahallesi'nde 8 blok 138 daireden oluşan 16 Ocak Basın Sitesi'nde çalışmalar devam ediyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan ve TOKİ heyeti ise, Taşkınlar İnşaat tarafından inşa edilen Basın Sitesi'nin şantiyesine gelerek incelemelerde bulundu. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol da Başkan Turan'a eşlik etti.

GÜROL'DAN TEŞEKKÜR

Çetin Gürol yaptığı konuşmada, "Başbakan Yardımcımız Fikri Işık'ın öncülüğünde uzun yıllardır konuşulan Basın Sitesi Projemiz 1,5 yıl gibi bir süreçte tamamlanma aşamasına geldi. 24 bin 500 metrekare arazinin tahsisi sonrasında 2016 Ağustos ayında temellerin atılmasının üzerinden 1 yıl geçmeden son aşamaya gelmesi bizleri çok mutlu etmekte. Meslektaşlarımızın ev sahibi olmasına 3 ay gibi bir süre kaldı. TOKİ Başkanımız Ergün Turan ve ekibine, Gümüşhane Valimiz Okay Memiş'e, milletvekillerimize ne kadar teşekkür etsek az" dedi.

KOCAELİ'YE 19 BİN 500 KONUT

Şantiyede açıklamalarda bulunan Ergün Turan, en önemli yatırım yaptıkları illerden birinin Kocaeli olduğunu ifade ederek, "Kocaeli sanayisi ile sağladığı istihdam ile ülkemize katma değer kazandıran şehirlerimizin en başında gelmektedir. Dolayısıyla konut üretiminin Kocaeli için de önemlilik arz ettiğini çok iyi biliyoruz. Kocaeli'de TOKİ ve iştirak şirketleri aracılığıyla bugüne kadar toplam 19 bin 500 konutun inşasını başlattık" diye konuştu.

33 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ STADYUM

Sözlerinin devamında Turan, "Kamu kuruluşları ile yapılan protokoller çerçevesinde konutun yanı sıra hastane, stadyum, camii ve okul gibi şehir halkının ihtiyaç duyduğu pek çok sosyal tesisi inşa ettik. Ayrıca, Avrupa ölçeğinde sayılı statlardan biri olacak, Kocaeli'ye yakışır büyüklükte ve UEFA standartlarında, 33 bin seyirci kapasiteli stadyum da TOKİ tarafından yapılmaktadır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

SAPITTLAR, ATATÜRK'E ÇİÇEK VEREN KIZIN HEYKELİNE ÇİRKİN SALDIRI

SAPITTLAR, ATATÜRK'E ÇİÇEK VEREN KIZIN HEYKELİNE ÇİRKİN SALDIRI