22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,966 TL
  • 4,661 TL
  • 163,70 TL
  • 104.736
KOCAELİ 28°

ŞEHİT MUHTARIN ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK

Şehit muhtarın adı ölümsüzleşecek

İzmit Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısı Belediye binasında bulunan meclis salonunda gerçekleştirildi.

04 Ekim 2016 Salı 15:54 Kent Haberleri

İzmit Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı İzmit Belediyesi BELSA Binası 9’ncı katta bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleşti. 17 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya Nevzat Doğan başkanlık ederken meclis tarafından oy birliği ile alınan karar ile  Orhan Mahallesi, Bağçeşme Sokak ile Şeref Sokak arasında yapılacak olan parka “Şehit Muhtar Mete SERTBAŞ Parkı” ismi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.


MUSTAFA EFE UNUTULMADI
Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Doğan,” Körfez Ticaret Odası Başkanımız hakkın rahmetine kavuştu. Allah rahmet eylesin. Onun cenazesine katılmak üzere erken ayrılacağım. Belediyemiz Marmara Belediyeler Birliği’nin 3 ödülüne layık görüldü. Bu bizim için gurur verici bir olaydır” dedi.


MUHTARLAR İZMİTE AKIN EDECEK 
Doğan,” 16 Ekimde muhtarlara yönelik toplantımız olacak. 3 yıldır muhtarlar gününü kutlayan bir belediyeyiz. Bu yılda Türkiye’nin dört bir tarafından bin muhtar misafirimiz olacak. Muhtarlar ile Türkiye’nin geleceğini konuşacağız” diye konuştu. Ardından gündem dışı konuşmalara geçilecek iken Başkan Doğan yaptığı söze girerek “ Artık gündem dışı konuşmalar gerçekleştirmeyeceğiz. Talebi olan sözlü olarak meclis divanına iletecek” dedi. Bir sonra ki meclis toplantısı 1 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek.


METE SERTBAŞ KİMDİR?
FETÖ’nün hain darbe planını gerçekleştirmeye kalktığı 15 Temmuz gecesi İstanbul Üsküdar’da Acıbadem Mahallesi’ndeki Türk Telekom binasını basmaya gelen darbeciler karşılarında İstanbul Acıbadem Mahallesi halkı ve  Acıbadem Mahalle muhtarı Mete Sertbaşı buldu. Mahalle muhtarı Mete Sertbaş, darbecilerin önüne çıktı.  Sertbaş, onlara yaptıklarının suç olduğunu söyledi ve direneceklerini söyledi. Bu direniş karşısında vahşileşen darbeci bir yüzbaşı Muhtar Mete Sertbaş’ı yakın mesafeden şehit etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

50. Yıl Ortaokulu  Okul Aile Birliği Başkanını seçti

50. Yıl Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanını seçti