22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,969 TL
  • 4,666 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

SAHİLLER GELİN GİBİ SÜSLENİYOR

Sahiller gelin gibi süsleniyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli genelinde bulunan sahil şeridi çalışmaları gerçekleştirildi.

05 Haziran 2017 Pazartesi 10:46 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelinde bulunan sahillerde peyzaj çalışmasını sürdürüyor. Çeşitli bitki türlerinin ekildiği, renk renk çiçeklerle donatıldığı sahiller adeta gelin gibi süslendi. Tamamlanan noktalardaki renk cümbüşü vatandaşları mest etti.
 
SAHİLLER RENKLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında sahillere farklı türlerden ve renklerden oluşan çiçekler ekiliyor. Ekilen Gül, Begonya, İpek çiçeği, Taflan, Alev çalıları gibi bitkiler sahilleri daha da cazip hale getiriyor.
 
ÇEŞİT ÇEŞİT FİGÜRLER
Kentin genelini kapsayan çalışmalarda, çiçeklerin doğa ile buluştuğu sahillerde çeşitli figürler ortaya çıkıyor. Bunlar arasında en fazla dikkat çekenlerinden birisi ise Türkiye haritası üzerine ekilmiş güller oluşturuyor.
 
DENİZ VE ÇİÇEK KOKUSU
Vatandaşların yaz aylarında sıklıkla vakit geçirdikleri sahil şeritlerinde çalışmalar ile sahiller bambaşka bir görünüm kazanıyor. Stres atma konusunda birebir olan deniz kokusu ile çiçek kokusunun harmanlandığı alanlar şimdiden Kocaelililerin uğrak mekanları olmayı bekliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Altınkemer plajı yeni sezona hazırlanıyor

Altınkemer plajı yeni sezona hazırlanıyor