21 Kasım 2017 Salı

  • 3,955 TL
  • 4,641 TL
  • 162,81 TL
  • 105.347
KOCAELİ 28°

ÖĞRENCİ YURDU EĞİTİM DÖNEMİNE HAZIR OLACAK

Öğrenci yurdu eğitim dönemine hazır olacak

Umuttepe’de inşa edilen ve tamamlanma aşamasına gelen öğrenci yurdu yeni eğitim döneminde hizmet verecek.

09 Mayıs 2017 Salı 11:56 Kent Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerinin yararlanması için Üçtepeler mevkiinde yurt binası inşa ediyor. Büyük oranda tamamlanan öğrenci yurdu yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere hizmet verecek.


 
HER TÜRLÜ İHTİYAÇ DÜŞÜNÜLMÜŞ
Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin faydalanacağı yurt binası büyük oranda tamamlandı. Spor salonu, fitness alanı, konferans binası gibi sosyal alanların bulunacağı yurt binasında öğrencilerin her türlü ihtiyacı düşünülmüş. İnternet, çizim odaları, mescit, kütüphane gibi öğrencilerin ihtiyaçları ihmal edilmemiş. 
 
İÇ İMALATLAR SÜRÜYOR
Yapının iç işleri devam ederken A blok, B blok, B2 blok, B1 ve C blok kısımları tamamlanan yapının A, B ve B2 blok kenet çatı imalatları bitti. Tüm merdivenlerin mermer imalatları tamamlanırken bina giriş cephesi boya imalatlarına başlandı. B blok laminant parke imalatı süren binanın ıslak hacim metal asma tavan imalatları devam ediyor. A blok kapı montajları yapılırken spor salonu duvar imalatları sürüyor. A ve B blok yangın merdiveni paslanmaz korkuluk imalatları ise bitirildi. Spor salonu, A ve B blok teras izolasyon imalatları tamamlanarak koruma betonları döküldü.


 
TAM DONANIMLI OLACAK
Umuttepe bölgesine inşa edilen yurt binası 430 kişi kapasiteye sahip olacak. KOÜ Kampüsü’ne yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta yer alan binada yatakhaneler, çalışma odaları, kütüphane, 400 kişilik konferans salonu, sohbet odaları, mescit, çamaşır ütü odası, internet odası, çizim odası, atölyeler bulunacak. Yapının içinde 132 metrekare fitness salonu, 540 metrekare spor salonu 162 metrekare okçuluk salonu, 160 metrekare ayrı spor salonu öğrencilerin sportif aktiviteler gerçekleştirmesine imkan verecek.


 
430 KİŞİLİK
7 bin 334 metrekare arsa üzerine kurulan yurt binası 3 bin 391 metrekare oturum alanına sahip olacak. 7 kat şeklinde yapılacak olan bina 138 adet 3 kişilik, 4 adet 2 kişilik, 8 adet de tek kişilik odalar olmak üzere toplam 430 kişi kapasiteli olacak. Yapı içinde ayrıca valiz odası ve 550 metrekare genişliğinde bir de sığınak bulunacak

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Genç motorcu hayatını kaybetti

Genç motorcu hayatını kaybetti