17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,877 TL
  • 4,574 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ÖĞRENCİ BULUŞMASINA MUHTEŞEM FİNAL

Öğrenci buluşmasına muhteşem final

01 Mayıs 2017 Pazartesi 14:04 Kent Haberleri

Onlarca ülkeden  Türkiye’ye gelerek  eğitim alan öğrenciler için, bir çok ilde olduğu gibi Kocaeli’nde de Uluslarası Öğrenci Fedarsyonu çatısı altında,  Kocaeli Uluslarası Öğrenci  Derneği tarafından gerçekleştirilen öğrenci buluşması, muhteşem bir final ile noktalandı.

 

ÜLKELERİNİ TANITIYORLAR

Ülkemize  gelerek çeşitli üniversitelerde eğitim alan 203 farklı ülkeden 114 bin öğrenci bulunuyor. Her yol bir çok ilimizde Uluslarası Öğrenci Fedarsyonu çatısı altında  düzenlenen  öğrenci buluşması sayesinde, öğrenciler ülkelerini ve kültürlerini tanıtma fırsatı buluyor. 100’ün üzerinde ülkeden  bin 600’e yakın yabancı  öğrencisi bulunan Kocaeli’nde de, Kocaeli Uluslarası Öğrenci  Derneğinin organizesinde, geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri oldukça renkli bir öğrenci buluşması gerçekleştirildi.  

 

RENKLİ GEÇTİ

Rengimiz Türkiye, hazırız geleceğe” sloganı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşması ile ilgili olarak konuşan konuşan Kocaeli Uluslar arası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban “Öğrenci buluşmamıza  katılan öğrencilerimize, büyük ilgi gösteren  vatandaşlarımıza ve bize bu güzel etkinliği düzenlememizde destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Elbirliği ve gönül birliği içerisinde, kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımız ile geceli gündüzlü çalışmalarımız ile din, dil ırk ayrımı yapmadan tüm öğrenci arkadaşlarımızı kucakladık. Onlarda bize aynı şekilde karşılık verdi. Çok güzel çok renkli bir  etkinlik oldu.  Öğrencilerimiz yöresel kıyafetleri, ülkelerine ait fotoğraf ve  eşyalar, ayrıca   ülkelerine özgü yemekleri  Kocaeli’lere tanıttı.  Yine bu güzel etkinlikte bir çok ülkeden öğrenci arkadaşımız yöresel müzik ve dansları ile bizlere  unutulmayacak 2 gün yaşattı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

1 Mayıs Gebze’de coşkuyla kutlandı

1 Mayıs Gebze’de coşkuyla kutlandı