23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,924 TL
  • 4,644 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

MEZARLIKLAR ELDEN GEÇİRİLİYOR

Mezarlıklar elden geçiriliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Üçtepeler, Tavşantepe ve Çubuklubala Mezarlığında düzenleme çalışması yapılıyor

31 Mayıs 2017 Çarşamba 10:44 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından kent genelinde bulunan mezarlıklarda düzenleme çalışması yapılıyor. Çalışmalar kapsamında Üçtepeler, Tavşantepe ve Çubuklu Bala mezarlıkları tadilattan geçiriliyor.
 
DUVAR İMALATLARI YAPILIYOR
Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelindeki tadilata ihtiyaç duyulan mezarlıklarda hummalı bir çalışma yapılıyor. Çalışma kapsamında Çubuklubala, Tavşantepe ve Üçtepeler mezarlıklarında duvar imalatları yapılıyor.
 
ESKİYEN ÇİTLER YERİNE KARAMÜRSEL DUVARI
Çubuklu Bala köyünde bulunan mezarlıkta eskiyen tel çitler sökülüyor. Yerine 200 metre küplük Karamürsel taşından 250 metre uzunluğunda duvar imalatı yapılıyor
 
DON VE YAĞIŞLARDAN ETKİLENMEMESİ İÇİN
Çalışmalar Tavşantepe Mezarlığında da devam ediyor. Burada mevcut duvarlar yükseltilerek 1000 metre küp kayrak taşı ile kaplama gerçekleştirildi. Duvarın üzerine don ve yağışlardan korumak üzere kaplama imal edilerek ferforje takıldı.
 
MEVCUT DUVARLAR YÜKSELTİLDİ
Ayrıca Üçtepeler mezarlığında 475 metre olan duvarların beton direk panoları sökülerek yerine Karamürsel taşından duvar imalatı yapıldı. Çalışmalar kapsamanda ferforje eklenerek giriş bölümü yapılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yeniköy sahili cazibe kazanacak

Yeniköy sahili cazibe kazanacak