24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,944 TL
  • 4,678 TL
  • 163,23 TL
  • 104.744
KOCAELİ 28°

MENDERES BULVARI HAFTA SONU BİTİYOR

MENDERES BULVARI HAFTA SONU BİTİYOR

Kartepe İstasyon Mahallesi’nin ana arter ulaşım yollarından olan Menderes Bulvarı’nda yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarının sonuna gelindi. Bu hafta sonu üst yapı çalışmasının bitirilip çevre düzenlemesine başlanması planlanıyor

21 Eylül 2017 Perşembe 10:20 Kent HaberleriKartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Menderes Bulvarı’nda alt yapı çalışmalarını tamamlayarak, üst yapı çalışmalarına geçti. Başlatılan asfalt çalışmalarının hafta sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Asfalt çalışması sonrasında da çevre düzenlemesine geçilecek.  

ŞİMDİ KARTEPE ZAMANI
Kartepe Belediyesi, modern belediyecilik gereklerinden olan ulaşım ağını iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Kartepe Belediyesi, ilçenin sahip olduğu tüm zenginlikleri gün yüzüne çıkarmak için 'Şimdi Kartepe zamanı' sloganıyla devam ettirdiği çalışmalarını yağışsız havaları en iyi şekilde değerlendirerek gerçekleştiriyor. Bu bağlamda ulaşım hizmetlerinin iyileştirme çalışmalarının bir ayağı da İstasyon Mahallesi Menderes Bulvarı’nda yürütülüyor.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI
Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile İSU ekipleri İstasyon Mahallesi Menderes Bulvarı’nda ihtiyaca cevap veremeyen kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu hatlarını yeniledi. Yenileme işleminin bitmesi sonrasında ekipler asfalt çalışmasına geçti. İstasyon Mahallesi Menderes Bulvarı 20 metre genişliğinin yanı sıra 620 metre uzunluğu ile ilçenin önemli ulaşım ana arterleri arasında yer alıyor.  

ÜZÜLMEZ İNCELEDİ
Menderes Bulvarı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “İstasyon Mahallesi, Menderes Bulvarı önemli ulaşım arterlerimizin arasında yer almaktadır. Buranın alt yapısı ihtiyaca cevap veremeyecek durumdaydı. Bizde alt yapı çalışmalarını tamamlayarak üst yapı çalışmalarına geçtik. Belediye ekiplerimiz tarafından bu hafta sonuna kadar asfaltın bitmesini planlıyoruz. Sonrasında çevre düzenlemesine geçilecektir. Havaların güzel gittiği bu günlerde zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Menderes Bulvarı Kent Meydanı’na ulaşımı sağlayacak yollar arasındadır. Esnafımızın bizlere gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ederim. Çalışmalarımız hızla ilçe genelinde devam etmektedir” ifadelerini kullandı.  
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

OKUL BİNASI ÇEVRE TAŞ DUVAR YAPIM İŞİ İHALESİ YAPILDI

OKUL BİNASI ÇEVRE TAŞ DUVAR YAPIM İŞİ İHALESİ YAPILDI