22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,967 TL
  • 4,659 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

KÜLTÜR TEPESİ’NDE ÇALIŞMALAR SON SÜRAT

KÜLTÜR TEPESİ’NDE ÇALIŞMALAR SON SÜRAT

İzmit’e büyük değer katacak Kültür Tepesi 2. Etap Proje çalışmalarında artık sona yaklaşıldığı kaydedildi.

09 Haziran 2017 Cuma 09:32 Kent Haberleri
Atatürk ve Redif Müzesi, Paşalar Dairesi, İmaret Cami ve Av Köşkünün bulunduğu yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda yürütülen projenin ay sonuna kadar tamamlanacağını açıklandı. Bir süre önce 3 milyon 206 bin liraya ihale edilen çalışmalar kapsamında bölgenin sert zemin çalışmaları tamamlandı ve  toprak serimi ile bitkilendirme çalışmasına başlandı. Önümüzdeki günlerde kent mobilyalarının montajının da yapılarak Kültür Tepesi 2. Etap Projesi 28 Haziran’da açılacak.
 
BAŞKAN DOĞAN İNCELEDİ
 
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Sarı ile birlikte bölgeye giderek çalışmaları inceleyerek ilgililerden son durumu hakkında bilgi aldılar. Başkan Doğan, çalışmalar bittiğinde Kültür Tepesi’nin İzmit’in cazibe merkezi olacağını söyledi.
 
SANATIN MERKEZİ
 
Tarih Koridoru Projesinin en önemli ayağını oluşturan  Kültür Tepesi 2. Etap Projesine göre alanın kuzeyi toplanma mekânı olarak kullanılırken, güney kısmı ise yeşil alanla iç içe, her yaş grubunun kendine uygun sanatsal aktivitelere yer bulabileceği, dinlenme mekânları olarak kullanılacak. Projede, oturma alanları,  müzik dinleti ve performans sergileme sahnesi, sanatçıların eser ve otobiyografilerinin sergilendiği panolar, özel tasarım banklarından oluşan dinlenme alanı, resim boyama alanı yer alıyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla bölgede hem tarih yeniden canlanacak hem de sanatın merkezi olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tramvay’da tel montajı bitti

Tramvay’da tel montajı bitti