20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,547 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOZ BUGÜN AĞAÇ KATLİAMINI GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Koz bugün ağaç katliamını gündeme getirmişti

Gazetemiz bu sabah Köseköy’de askeri kışla karşısında bulunan ağaçların Büyükşehir tarafından ‘dere ıslahı’ ve ‘yol genişletme’ çalışması adı altında kesildiğini yazmıştı.

19 Eylül 2017 Salı 20:07 Kent Haberleri


YAHYA KAPTANLILAR EYLEM YAPTI

Gazetemiz bu sabah Köseköy’de askeri kışla karşısında bulunan ağaçların Büyükşehir tarafından ‘dere ıslahı’ ve ‘yol genişletme’ çalışması adı altında kesildiğini yazmıştı. Özellikle Yahya Kaptan halkının Yürüyüş Yolu olarak kullanıp spor yaptığı alanda yapılan ağaç katliamı vatandaşların büyük tepkisine yol açtı. Bir araya gelerek basın açıklaması yapan vatandaşlar adına konuşan Umut Buyruk, yetkilileri kendilerine bilgi vermemekle suçladı.

HERŞEY OLDUBİTTİYE GETİRİLİYOR
Büyükşehir’in hiçbir açıklama yapmadan ağaçları kesmesine tepki gösteren Buyruk, “Kesilen ağaçların yerine ağaç dikeceğiz diyorlar ama yüz tane kesip bir tane ekiyorlar. Nefes alamıyoruz. Birçok insan bunun farkında değil. Burası yasal olmayan inşaat alanı oldu. Hangi kurum yapıyor ne yapıyor kimse bilmiyor. Bu yasa dışıdır. Birinci elden yetkililerle görüşme istiyoruz. Tramvay hattı mı, yan yol mu, dere ıslahı mı? Kimse bilgi vermiyor. Her şey oldubittiye getiriliyor. Lütfen meslek odalarına danışılsın, halkın görüşü alınsın ve ağaçlar kesilmeden proje yapılsın” dedi. YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AK Parti ilçe Başkanı 5 ay hapis cezası aldı

AK Parti ilçe Başkanı 5 ay hapis cezası aldı