17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,876 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOCAELİ’NİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ TAMAMLANDI MARDİN’E EL ATTIK

KOCAELİ’NİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ TAMAMLANDI MARDİN’E EL ATTIK

Büyükşehir, Mardin’in Dargeçit ilçesinde bulunan iki park alanında çevre düzenlemesi çalışması yapıyor.

25 Eylül 2017 Pazartesi 12:01 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kardeş Şehir Mardin’in Dargeçit ilçesinde bulunan park alanlarında çalışmalar gerçekleştiriyor. Projeye göre 2 bin 860 metrekare ve bin 175 metrekare alana sahip iki parkta çevre düzenlemesi yapılıyor. Çalışma sonrasında ilçe modern parklara kavuşturulması öngörülüyor. Şehir merkezinden geçen oldukça da şık olan tramvayın çevre düzenlemesi hala askıda dururken Büyükşehir Belediyesi’nin Mardin’de çevre düzenlemesi yapması oldukça şaşırtıcı. İlimiz merkezinde birçok nokta çevre düzenlemesi beklerken Mardin’e el atmamız oldukça düşündürücü. 
İLK PROJE 2 BİN 860 METREKARE ALANDA
Büyükşehir Belediyesi, ilk çalışmaların başladığı proje 2 bin 860 metrekare alanda hayata geçirecek.  Alanda reglaj temizlik çalışmaları başladı. Parkın çevresinde bulunan eski duvarların yıkılmasıyla birlikte alanın çevresi kırma taş duvar ile örülmeye başlandı. Proje içerisinde yapılacak çalışmalar ile birlikte çocuk oyun grubu, fitness grubu, süs havuzu, kameriyeler, oturma grupları ve çeşmeler yer alacak.
 
BİN 175 METREKARE ALANDA PEYZAJ ÇALIŞMASI
Dargeçit ilçesinde yapılacak diğer projede ise alan içerisinde peyzaj düzenleme çalışması yapılacak. Bin 175 metrekare alanda yapılan çalışmalar reglaj temizleme çalışması ve aradaki kot farkının ayarlanması ile başladı. Etrafı duvar ile örülen proje alanın içerisine yapılacak çeşitli düzenlemeler ile tamamlanacak. Bu düzenlemeler arasında çocuk oyun alanı, basketbol sahası, kameriyeler, oturma grupları, çeşmeler ve piknik alanları yer alacak

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

TOPLUMUN GAZI MI ALINIYOR? BİNALİ YILDIRIM AÇIKLAMA YAPTI

TOPLUMUN GAZI MI ALINIYOR? BİNALİ YILDIRIM AÇIKLAMA YAPTI