24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

KOCAELİ, YAŞANABİLİR İLK 5 ŞEHİR ARASINDA

Kocaeli, yaşanabilir ilk 5 şehir arasında

Saygın ekonomi dergisi FORBES, Kocaeli’yi Türkiye’de yaşamak ve iş yapmak için en ideal 5 kent arasında olduğunu yazdı..

26 Ekim 2016 Çarşamba 13:02 Kent Haberleri

Merkezi Amerika’nın New York kentinde olan ve 1917 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren Forbes Dergisi, Türkiye’deki yaşamak ve iş yapmak için için en ideal kentleri belirledi. Birçok verinin değerlendirmeye tabi tutulduğu araştırmada Forbes Dergisi, Kocaeli’yi ilk 5 il arasında göstererek yaşanılabilirlik endeksinde muazzam bir sıçrama yaptığını ifade etti. İş yapılabilirlik konusnda zengin sanayi olanaklarına sahip olan Kocaeli'nin "yaşanılabilirlik" konusunda sıralamaya girmesi işe şaşırttı. Bilindiği gibi Kocaeli ciddi çevre sorunları, hava kirliliği ve trafik sorunları ile boğuşuyor...
 

YAKLAŞIK 1 ASIRLIK EKONOMİ DERGİSİ
Yaklaşık bir asırdır yayın hayatına devam eden saygın ekonomi dergisi FORBES, Türkiye’de yaşamak ve iş yapmak için en ideal kentler araştırmasını 94 başlıkta belirledi. Tüm şehirlerin bu veriler ışığında değerlendirildiği araştırmada 4 ana kategori belirleyici oldu.
 

94 FARKLI VERİ DEĞERLENDİRİLDİ
94 farklı verinin 4 ana kategorisi erişilebilirlik, beşeri sermaye ve yaşanabilirlik, ticaret becerisi ve üretim potansiyeli, marka becerisi ve yenilikçilik şeklinde oldu. Tüm kriterlerin ele alındığı araştırmada Kocaeli, 59.98 puan alarak birçok ili geride bıraktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Otomobil kamyonun altına girdi

Otomobil kamyonun altına girdi