19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KİMSE SOKAKTA KALMASIN HİÇ KİMSE AÇ VE AÇIKTA KALMASIN

Kimse sokakta kalmasın hiç kimse aç ve açıkta kalmasın

Havaların soğumasıyla birlikte Büyükşehir, sokakta yaşayan vatandaşları bulup Barınma Evi’ne yerleştiriyor.

02 Aralık 2016 Cuma 14:23 Kent Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sokakta yaşayan evsiz vatandaşların soğuk kış şartlarından olumsuz etkilenmemeleri için çalışma yapıyor. Terminale, köprü altlarına, camilere ve hastanelerin acil servislerine sığınarak kışı geçirmeye çalışan vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi kucak açıyor. Muhtaç vatandaşlar sokaktan alınarak Barınma Evi’ne yerleştiriliyor. Bu tür yerlerde düzenli tarama yapılmasının yanında muhtaç vatandaşların zabıta ekiplerine bildirilmesi için vatandaşlara uyarıda bulunuluyor.


 
BARINMA EVİ’NDE 40 VATANDAŞ VAR
Zabıta ekipleri tarafından sokakta bulunan vatandaşlar kimlik kontrolü yapıldıktan sonra sıcak yemek ve yatak sağlanan Barınma Evi’ne götürülüyor. Muhtaç vatandaşları bulmak için devriye gezen zabıta ekipleri vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendiriyor. Barınma Evi’nde şu anda 40 vatandaşa hizmet veriliyor.


 
YETKİLİLERE MUTLAKA BİLDİRİN
Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar toplam 8 bin 330 vatandaşa barınma hizmeti verdi. Geçen iki yıl içerisinde 430 hasta ve yakını konaklama hizmeti aldı. 76 vatandaş Huzur Evi’ne yerleştirildi. 530 yabancı uyruklu kişi misafir edildi. 47 kişi de bakım ve rehabilitasyon merkezine yerleştirildi. Sokakta kalan vatandaşların Zabıta 153 ve Çözüm Masası 444 11 41 No’lu telefonla yetkililere bildirilmesi isteniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

15 yaşında ki çocuk çakmak gazı kurbanı oldu

15 yaşında ki çocuk çakmak gazı kurbanı oldu