18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KENT GENELİNDE YOL ÇİZGİ ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Kent genelinde yol çizgi çalışması yapılıyor

Büyükşehir, kent genelinde yenilediği yolların güvenlik çizgilerini çekiyor

04 Haziran 2017 Pazar 09:36 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı uygulamaları ve asfalt çalışmaları tamamlan yol bölümleri Ulaşım Daire Başkanlığı ekiplerince araç trafiğine hazır hale getiriliyor. Yollar son olarak güvenlik çizgileri çekildikten sonra araç trafiğine açılıyor. Bu kapsamda kent genelinde yenilenen tüm yollarda yatay trafik işareti olarak adlandırılan çizgi çalışmaları yapılıyor.    
 
FARKLI TÜRDE BOYALAR KULLANILIYOR
Çalışma kapsamında 150 bin metrekare soğuk yol çizgi boyası ile yol çizgilerinin çizilecek. Makine ile 75 bin metrekare 1,5 mm kalınlığında termoplastik boya ile yol çizgi çalışması yapılacak. 40000 metrekare 2 mm kalınlığında çift kompenantlı boya ile de yaya geçişleri çizilecek. 20 bin metrekare hız kesici çizgilerde ise 3 mm kalınlığında çift kampenantlı boya kullanılacak. Bin metrekare termoplastik boya ile3 mm kalınlığında serme yöntemiyle yaya geçişleri yapılacak.
 
ÇİZGİLER ÇEKİLİYOR
İzmit D-100 Karayolu Adapazarı-İstanbul istikameti Media Markt önü termoplastik boya ile şerit çizgi çalışması yapılırken, Yeşilova Mahallesi Yeşilova Caddesi üzerinde ofset tarama ve profil atlama imalatı gerçekleştirildi. Vezirçiftliği Mahallesi de D-130 Karayolu güney yan yol termoplastik boya ile şerit çizgileri çizildi. Derince Cumhuriyet Caddesi’nde yaya geçidi ve kasis boya çalışmaları, Çıraklı-Osmanlı-Karayakuplu Mahalleleri grup yolunda da soğuk yol çizgi boyası ile şerit çizgileri yapıldı. Gebze güney yan yola termoplastik boya ile yol şerit çizgi imalatı uygulandı. Çalışmalar yenilenen yollarda devam ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Derince Çıraklı grup yolu yenilendi

Derince Çıraklı grup yolu yenilendi