18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KBT'DE GÖRSEL SANATLAR EĞİTİMİ BAŞLADI

KBT'DE GÖRSEL SANATLAR EĞİTİMİ BAŞLADI

“Çocuklar Hayallerini Çamurla Şekillendiriyor”

17 Temmuz 2017 Pazartesi 09:46 Kent Haberleri
Kocaeli Bölge Tiyatrosu Yaz Okulu’nda, “Görsel Sanatlar” eğitimleri başladı. Müthiş keyifli olan eğitimlerde çocuklar hayallerini çamurla şekillendiriyor

 

Kısa adı KBT olan Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nun Yaz Okulu, bu yıl hayata geçirdiği farklı eğitim programlarıyla dikkat çekiyor. İlk olarak çocuk korusunu oluşturan Kocaeli Bölge Tiyatrosu, haftanın iki günü görsel sanatlar dersine de başladı. KBT’nin Görsel Sanatlar Eğitmeni Erhan Demiray eşliğinde gerçekleşen eğitimler her salı ve perşembe günleri saat 13.30 ile 16.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

ÇOCUKLARIN İÇ DÜNYASI

Görsel Sanatlar ve eğitimleri hakkında bilgi veren Erhan Demiray, “Yaz okulu ile başlayan ve iki ay devam edecek görsel sanatlar derslerimiz, sadece yaz okuluyla sınırlı kalmayıp önümüzdeki eğitim döneminde de devam edecek. Bu eğitimler çocuklarımızın iç dünyası, hayal gücü ve duygularını çizip, boyayıp, oyarak, işleyerek, keserek ve yapıştırarak zihinsel gelişimin sağlanmasına etken olacaktır. Burada yaratıcılığı ön plana çıkaracak olan öğrenciler; heykel, resim ve seramik ve bunun gibi plastik sanatların bir dalında kendilerini bulacak ve ifade edeceklerdir”

EL VE GÖZ KOORDİNASYONU

“Derslerimizdeki ana temalara gelince elimizdeki çamurla; figür, karakter, modelleme, resim yapma, kâğıttan maket, maske, çamur modeller gibi temel eğitimleri alarak el ve göz koordinasyonunun sağlanmasıyla birlikte odaklama, duygu ve düşünce izlenimleri ve görsel sanatlar ile yaratıcılık gücünün estetik bir şekilde sunacaklardır. Hem eğlenceli hem de keyifli olan bu eğitimlerimiz için kayıtlarımız halen devam etmektedir”

 

Erhann: KBT Görsel Sanatlar eğitmeni Erhan Demiray, bu yıl eğitime başlayan Görsel Sanalar dersleriyle ilgili bilgiler aktardı.

 

Eğitimim: Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nda gerçekleşen eğitimler oldukça keyifli geçiyor.

 

Maskee: Eğitim alan öğrenciler hayallerini çamura dökerek duygu, düşünce ve hayallerini farklı çamurla anlatma imkânı yakalıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Polisimizi şehit eden hırsız Kocaelili çıktı

Polisimizi şehit eden hırsız Kocaelili çıktı