18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KARTEPELİLER BAYRAMA MUTLU GİRİYOR

KARTEPELİLER BAYRAMA MUTLU GİRİYOR

Kartepe Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kartepelilerin yüzünü güldürdü. Kartepe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatıyla 12 Milyon TL’ye yakın bir ödeme yaparak işçisinden , esnafına kadar Kartepe’de yaşayan herkesin yüzünü güldürdü.

25 Ağustos 2017 Cuma 14:17 Kent Haberleri
Belediye İşçilerine Erken Bayram
Kartepe Belediyesi 2017 yılı devlet ikramiyesini Cuma günü belediye işçilerinin hesaplarına yatırarak işçi ve ailelerine erken bayram sevinci yaşattı. Mali hizmetler Müdürlüğün’den yapılan açıklamaya göre 102 personelin hesabına yaklaşık 100 bin TL ödeme yapıldı. Kişi başı ortalama 925 TL ödendi. Cuma günü yapılan ödemeler için Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, Kartepe Belediyesi’nde çalışan 102 çalışana yaklaşık 100 bin TL  ikramiye ödemesi yaptığı için Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti. 

ÜZÜLMEZ’DEN ESNAFA CANSUYU
Bayram öncesi yapılan yaklaşık 12 Milyon TL ‘lik ödemeyle ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Her bayram olduğu gibi bu bayramda işçilerimizin ikramiyelerini eksiksiz yatırdık. Bunun dışında da esnaflarımızın ticari alacakları için 10 Milyon TL’ye yakın bir ödeme yaptık. Suadiye Mahalle Konağı ile Kapalı Pazar alanı için yaptığımız kamulaştırma bedellerini de Suadiyeli hemşehrilerimize bayram öncesi ödedik. Biz belediyemizin bütçesini yönetirken önceliğimiz, emeğin, hakkın karşılığı ve vatandaşlarımızın en hızlı ve kaliteli hizmeti almasıdır. “dedi.

Suadiye’ye güzel haber: Kamulaştımalar ödendi
Sözlerine bütçe ile ilgili değerlendirmelerle devam eden Başkan Üzülmez: “Suadiyeli hak sahiplerimizin hakkı olan kamulaştırma bedellerini de zamanı dolmadan ödedik. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, hem kamu/ belediyecilik hem de özel sektör finansman ve yöneticilik tecrübelerimizle uyguladığımız mali disiplin neticesinde, etkili ve verimli bir belediye bütçesi oluşturduk. Tabi ki, bunu görmek  ve kabul etmek istemeyenler de olacaktır. Onlara da saygı duyacağız. Ama rakamlar yalan söylemez. Objektif olanlar, bunu zaten görüyor ve takdir ediyor. En önemlisi de vicdanımız doğru işler yaptığımızı gösteriyor. Kıt kaynaklarla sonsuz ihtiyaçları yönetmek bir bilimdir. Bir de bunu, 120 bin nüfuslu Kartepe gibi  gelişen bir ilçede sürekli artan hizmet ve yatırımlarla birlikte düşünürsek, geldiğimiz noktada oldukça verimli ve etkin bir bütçe yönetiminden söz edebiliriz.  Bu konuda örnek bile sayılabiliriz.”dedi.

Kartepe’de Bayramlaşma 2. Gün
Biz bayramlarda 1 TL nin bile ne kadar önemli olduğunu da iyi biliriz, zamanında işçi de olduk, işçi de çalıştırdık. Bayramların bizim kültürümüzde yeri ve anlamı ayrıdır, özeldir. Bayram öncesi işçimizin, esnafımızın, hemşehrilerimizin yüzünü güldürmenin, bayrama huzur ve sağlıkla girmenin mutluluğunu tüm Kartepeli hemşehrilerimle paylaşıyor; Allah’ın izniyle Bayramın 2. Günü, 11:30 da Uzunçiftlik Kültür Merkezimiz’de yapacağımız kent bayramlaşmamızda hep birlikte olmayı temenni ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Halkevi'nde yaralamalı kaza

Halkevi'nde yaralamalı kaza