19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KARTEPE BELEDİYESİ 9.GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ

KARTEPE BELEDİYESİ  9.GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ

Kartepe Belediyesi 9’ncu geleneksel sünnet şöleni hazırlıkları tamamlandı. Sünnet şöleni 1 Temmuz’da İstasyon Mahallesi Meşelik Park’ta yapılacak.

30 Haziran 2017 Cuma 14:58 Kent Haberleri
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in Ramazan Bayramı öncesinde çocuklara sünnet kıyafetlerini dağıtması sonrasında 9’ncu geleneksel sünnet şöleni hazırlıklarında sona gelindi. 1 Temmuz’da Meşelik Park’ta yapılacak olan sünnet şöleninde önceden sünnet operasyonları yapılan 161 çocuk sünnet heyecanı ve mutluluğunu tadacak. 

161 ÇOCUK SÜNNET OLUYOR
Sosyal belediyecilikte örnek projelere imza atan Kartepe Belediyesi, 9’uncu Geleneksel Sünnet Şöleni hazırlıklarında sona geldi. 25 Mayıs tarihine kadar sünnet olmak isteyen minikler aileleri ile birlikte Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve muhtarlıklara başvurarak kayıt yaptırmıştı. Yapılan kayıtlar sonrasında 145 çocuğun sünnet operasyonları peyderpey tamamlandı. 

RENKLİ GÖSTERİLER
1 Temmuz’da Meşelik Park’ta yapılacak olan sünnet şöleni saat 13.00’de başlayacak. Şölende sünnet çocukları mehter takımı eşliğinde alana gelecek. 9’ncu Geleneksel Sünnet Şöleni Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunması ile başlayacak. Mehter Takımı gösterisi, halk oyunları, hediye dağıtımı, ikramlar, çocuklar için palyaço gösterileri ve şişme oyun gruplarının da yer alacağı sünnet şöleni delikanlılığa ilk adımı atan Kartepeli miniklerin hayatında unutulmaz bir anı olarak yerini alacak. 

ÜZÜLMEZ’DEN DAVET
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de tüm hemşerilerini bu şölene davet ederek “Küçük hemşehrilerimizin ve ailelerinin mutluluğuna hep birlikte ortak olalım, bu özel günün heyecanını, keyfini beraber yaşayalım” dedi.     

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KİHMED 30. MEZUNLAR GÜNÜ İNTERTEKS FUAR ALANINDA COŞKUYLA KUTLANACAK

KİHMED 30. MEZUNLAR GÜNÜ İNTERTEKS FUAR ALANINDA COŞKUYLA KUTLANACAK