19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KANDIRA SAHİLLERİNE ULAŞIM REZALETİ

Kandıra sahillerine ulaşım rezaleti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Park ile tatilcilerin ve günübirlikçilerin Kandıra sahillerindeki plajlara aktarmasız olarak ulaşımını sağladığını duyurmuştu. Ancak dün yaşananlar durumun öyle olmadığını gözler önüne serdi.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 11:13 Kent Haberleri
Yaz aylarında Kocaeli ve komşu illerden gelen vatandaşların akınına uğrayan Kerpe, Kumcağız, Kefken ve Cebeci sahillerine ulaşımı rahatlatmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşım Park A.Ş’nin açtığı 800K ve 800C hatlı otobüsler 1 Temmuz’da tatilcileri taşımaya başladı.

İLK SEFER YAPILDI
1 Temmuz Cumartesi günü sezonun ilk seferlerini yapan Kandıra sahillerine ulaşımı sağlayacak hatlardan 800 C, Körfez, Derince, İzmit, Kefken ve Cebeci güzergâhında çalışıyor. Cumartesi ve Pazar günleri 07.00’da Körfez içesinden başlayan seferler saat başı yolcu alacak. Cebeci son duraktan ise 09.30’dan 23.30’a kadar seferler yine saat başı devam ediyor. Körfez-Cebeci güzergâhında çalışacak 800 C hattı diğer günler ise iki saatte bir yolcu alacak. Hattın ücretleri ise tam 8, indirimli 6.5, öğrenci ise 5.5 TL olacak şekilde düzenlendi.

ULAŞIM REZALETİ
Ancak vaad edilenle uygulamaya konulan hizmet uyuşmadı. Dün (Pazar) Kandıra Cebeci’ye akın eden vatandaşlar adeta bir ulaşım rezaleti yaşadı. Gazetemize gelen bir ihbar durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne serdi. Otobüslerdeki doluluk oranı balık istifini aratmamış. Sahillere eğlenmeye ve serinlemeye giden vatandaşlar adeta çile çekmiş. Birçok yolcuyu ise otobüs şoförleri almamış. Otobüslerin kapıları açık bir şekilde yolculuk gerçekleşmiş… Bu da bir güvenlik sorununu ortaya çıkarmış. Belediye otobüsleri ile ulaşım çileye dönüşünce vatandaş çareyi Kandıra Otogarı’na gitmekte bulmuş ancak orada da otobüs firmaları 20:30’da yazıhaneleri kapatmış. Hal böyle olunca insanlar İzmit-Kandıra yolunda yürümeye başlamış. Bir otobüsteki yangın tüpü alev alınca yolcular yine mağdur olmuş. Körfez’e gitmesi gereken otobüs ise Plajyolu’na kadar giderek bütün yolcuları burada indirmiş… 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

FEVZİ ÇAKMAK’TA BOZUK YOLLARA YAMA

FEVZİ ÇAKMAK’TA BOZUK YOLLARA YAMA