18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KANDIRA SAHİLLERİNE 2 BİN 500 KAMYON HİJYENİK KUM SERİLDİ

Kandıra sahillerine 2 bin 500 kamyon hijyenik kum serildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandıra sahillerinde 2 bin 500 kamyon kum serimi gerçekleşti.

06 Haziran 2017 Salı 11:23 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin göz bebeği ve turizm cenneti Kandıra sahillerine 26 bin ton kum serildi. 2 bin 500 kamyon kumun alındığı yerler ise yine sahillerde biriken kum tepeciklerinden oldu. 
 
MAVİ BAYRAK KRİTERLERİNE UYGUN KUM
Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı sahillerdeki kum iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kovanağzı, Kerpe Kadınlar Plajı, Kerpe merkez sahillerine hijyenik kumlar serildi. Serilen kumların Mavi Bayrak kriterlerine uygun olması ile de dikkat çekiyor.
 
KAMYONLARLA ALINDI
Hijyenik kumlar Cebeci ve Babalı sahillerin biriken kum tepeciklerinden alındı. Atık durumda olan bu özel kumlar kamyonlarla alındı. İhtiyaç duyulan sahillere getirilen bu kumlar özel makinalar ile elenerek son haline getirildi. Ardından özenle sahillere serilen kumlar plajlara bambaşka bir hava getirdi.  
 
TURİZM CENNETİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan sahiller yazın adeta bir turizm cennetini andırıyor. Kocaeli halkının ve çevre illerden gelen vatandaşların yoğun ilgisine uğrayan bölgede yazlıkçılar keyifli anlar geçirerek kum ve denizin tadını çıkarıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Mehmet Ümit Küçükkaya; Pideyi en pahalı yiyen kentiz

Mehmet Ümit Küçükkaya; Pideyi en pahalı yiyen kentiz