23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,923 TL
  • 4,636 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

KANDIRA CEZAEVİ’NE HASTANE ÜNİTESİ YAPILIYOR

Kandıra Cezaevi’ne hastane ünitesi yapılıyor

Kocaeli’de tutuklu ve hükümlülerin kalmış olduğu Kandıra 1 Nolu F Tipi ve Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’ne küçük çapta bir hastane ünitesi yapılıyor.

13 Ocak 2017 Cuma 10:15 Kent Haberleri

Bugüne kadar yeraltı dünyasından, siyasi ve askeri erkândan pek çok tanınmış ismin kaldığı, hala da pek çok ismin kalmaya devam ettiği Kandıra 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi ile hemen karşısında bulunan Kandra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde kalan tutuklu ve hükümlüler için hummalı bir hazırlık yapılıyor. Edinilen bilgilere göre cezaevinde kalanların ani rahatsızlanmalarına ve yaralanmalarına karşın, cezaevi alanında küçük bir hastane ünitesi yapılıyor.


ANINDA MÜDAHALE İÇİN
Yapılan üniteler ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak önümüzdeki günlerde, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt’un yapması beklenilen basın toplantısında bu ünite ile ilgili açıklamada bulunacağı tahmin ediliyor. Ünitenin hem ani yaralanmalar ve rahatsızlıklara zamanında müdahale etmek için, hem de daha önce bir iki defa yaşanan cezaevinden hastaneye sevk veya hastanede tedavi sırasında yaşanabilecek firar girişimlerinin önüne geçmek amacıyla yapıldığı tahmin ediliyor.


SARFİYATI ÖNLENECEK
Cezaevlerinin bulunduğu alana ultrason ve röntgen cihazlarının yer alacağı ileri sürülürken, böyle bir ünitesinin yapılmasındaki diğer bir amacın ise cezaevlerinin şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunması, her gün değişik şikâyetler ile hastaneye mahkûm götürülüp getirilmesi nedeniyle yakıt masrafının önüne de geçmek olduğu tahmin ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Ekmek aracı eve daldı, yaşlı çift duvarın altında kaldı

Ekmek aracı eve daldı, yaşlı çift duvarın altında kaldı