25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

İMO KOCAELİ OTOPARK YÖNETMELİĞİ KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ

İMO Kocaeli Otopark Yönetmeliği Konulu Seminer Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin organize ettiği Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin de katkı sağladığı Otopark Yönetmeliği ve Yeni İmar Düzenlemeleri konulu seminer düzenlendi.

15 Ocak 2017 Pazar 10:23 Kent Haberleri

14 Ocak 2017 Cumartesi Günü Luxor Garden Hotel’de gerçekleşen seminerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler ve 

İmar İşleri Şube Müdürü Mustafa Gökhan Baykan konuşmacı olarak katıldı. Seminere İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Mimarlar Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yalçın, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda mimar-mühendis katıldı.

Toplantıda Otopark Yönetmeliği ile ilgili maddeleri açıklayan bir sunum yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli’nin coğrafi yüz ölçümünün küçük olmasına dikkat çekti. Otopark sorunun ciddi bir sorun olduğunu vurguladı. Özak, “2005 yılında 150 bin olan araç sayısı 2016 yılına geldiğimizde 355 bin olmuş, nüfus ise 1 milyon 780 bine ulaşmış durumda. Bu süre zarfında araç sayısında yüzde 120 artış gerçekleşirken nüfustaki artış yüzde 35 oranında gerçekleşmiştir. 2023 yılında Kocaeli’ndeki araç sayısının 600 bine ulaşması bekleniyor. Bu durumda bu imar değişikliği yapılmamış olsaydı Kocaeli’nin tüm sokakları araçlardan kilitlenecekti” dedi. Toplantıda ayrıca bir konuşmada yapan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, katılımcılara; “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Zekeriya Özak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler ve İmar İşleri Şube Müdürü Mustafa Gökhan Baykan’ı işin uzmanı olarak onların değerli fikirlerini almak ve sizleri aydınlatmak adına bir araya getirdik. Büyükşehir`den çıkan tüm yönetmeliklerle ilgili olarak bir bütünlük sağlamalıyız. Uygulamadaki sorunları açık açık ortaya koyup, bu sorunların çözümü noktasında birlikte çalışmalıyız.” İfadelerini kullandı.Ok ayrıda başta Zekeriya Özak, Osman Günler, Mustafa Gökhan Baykan ve seminere katılım gösteren tüm mimar ve mühendislere teşekkür etti. 

Seminer daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de bu hafta hava durumu nasıl olacak?

Kocaeli’de bu hafta hava durumu nasıl olacak?