24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,938 TL
  • 4,670 TL
  • 162,95 TL
  • 104.517
KOCAELİ 28°

HALDIZLAR YENİ GAZETE ÇIKARTIYOR

Haldızlar yeni gazete çıkartıyor

Haldızlar yeni gazete çıkartıyor

05 Aralık 2016 Pazartesi 16:11 Kent Haberleri

Kökü 1975'e dayanan ancak 1991'den itibaren kesintisiz olarak yayın hayatına devam eden Özgür Kocaeli Gazetesi 3 yıl önce satılmıştı. İsmet Çiğit'in başında olduğu sosyal demokrat çizgideki gazete, AKP'li Macit Haldız'a satılmıştı. Gazetenin sermaye yapısındaki değişiklik yayın çizgisine de yasımıştı. Gazetede sosyal demokrat çizgide olan isimler tek tek gönderilmişti. Gazetenin başına ise Macit Haldız'ın oğlu Recep Haldız getirilmişti. Özgür Kocaeli'nin satışının ardından gazetenin tirajında ciddi düşüş yaşandı. 


ÇİĞİT DUYURDU
Şimdi ise Haldız Grup yeni bir gazete çıkarmaya hazırlanıyor. Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Çiğit bu gelişmeyi bugünkü köşesinden okuyucularına duyurdu. Özgür Kocaeli Gazetesi'ne "kardeş bir gazete" geliyor diyen Çiğit, Büyük Kocaeli Gazetesi ismini taşıyacak olan gazetenin yeni yılın ilk günlerinde okuyucuyla buluşmasını planladıklarını söyledi.

 

SEFER EKŞİ'NİN GAZETESİYDİ
Büyük Kocaeli Gazetesi bu kente yabancı bir gazete değil. Daha önce bu isimle yayınlanmış bir gazete bulunmakta. Sefer Ekşi'nin 1999'daki deprem zamanında bu isimle çıkarttığı bir gazete bulunuyor. Şimdilerde ise bu isim hakkının Haldızlar tarafından satın alındığı konuşuluyor.. İlerleyen günlerde bu isimle çıkacak bir gazetenin nasıl bir yayın çizgisine sahip olacağını hep birlikte göreceğiz..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Orhan Ölmez bıçaklandı

Orhan Ölmez bıçaklandı