23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,943 TL
  • 4,669 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

GÜZELOĞLU’NDAN TURİZM HAFTASI MESAJI

Güzeloğlu’ndan Turizm Haftası mesajı

17 Nisan 2017 Pazartesi 11:16 Kent Haberleri

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Turizm Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı. İşte Güzeloğlu'nun Turizm Haftası mesajı;

 

"Turizm, çok boyutlu etki alanları ile kentlerin gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle turizm ilimiz ve ülkemiz için çok önemli bir alandır.  İlimizin sahip olduğu zenginlikleri ve derinlikleri ile bu alana önemli hizmetler edecek bir yapısı vardır.

Muhteşem doğal zenginlikleri, yüzyıllar öncesinden bugünlere ulaşan tarihi ve kültürel mirasları ile adeta bir açık hava müzesi olan Kocaeli, yatırımlardaki hızlı artış ile de yıldızı parlayan bir il haline gelmiştir. 

Bacasız sanayi olarak adlandırılan ve ülkemize önemli bir döviz girdisi sağlayan turizm sektörü de bu kentin olmazsa olmazıdır. Kocaeli’nin, Marmara bölgesinde yaşayan 23 milyon nüfusun ortasında yer almasının turizm potansiyelinin değerlendirilmesi açısından çok büyük önemi bulunmaktadır. Kocaeli; Karamürsel’i,  Kandıra’sı, Kartepe’si, İzmit’i ve Başiskele’si başta olmak üzere farklı turistik özellikler taşıyan tüm bölgeleri ile 4 mevsim turizme ev sahipliği yapmaktadır.  Kartepe Dağı eteklerinin temiz havası, yemyeşil bitki örtüsü, su sporlarına uygun Sapanca Gölü’nün kıyısında yer alan tesisleri, masmavi Karadeniz’i, tertemiz çam havası, doğal plajları ile turizmin her türüne imkân sağlamaktadır. Kentimizde kongre, doğa, sağlık, spor ve yaz turizm türleri olmak üzere diğer pek çok turizm türüne imkân sağlamaktadır. 

Ülkemizin 2023 hedeflemesinde, Türkiye’ye en çok değer katan kentlerden biri olarak Kocaeli, turizm hedefini de her geçen gün daha da yükseğe taşımaya, sahip olduğu hoşgörü iklimi sayesinde, farklı kültürlerden insanlara kucak açmaya devam edecektir.     

    Bu duygu ve düşüncelerle; Kocaeli’nin sahip olduğu derinlik, güzellik ve zenginlikleri ile Türkiye’nin turizm sektöründeki gelişimine katkı sağlamasını ve ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını temenni ediyor, Turizm Haftasını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum".

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bakan Yardımcısı Coşkunyürek Kocaeli’ye geliyor

Bakan Yardımcısı Coşkunyürek Kocaeli’ye geliyor