23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

GÜZELOĞLU: KADINLARIMIZ BİZLERİ GURURLA TEMSİL ETMEKTEDİRLER

Güzeloğlu: Kadınlarımız bizleri gururla temsil etmektedirler

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak bu önemli günü kutladı

04 Aralık 2016 Pazar 13:47 Kent Haberleri

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıldönümü olan bugünde bir mesaj yayınlayarak bu önemli gübü kutladı. İşte Güzeloğlu’nun o mesajı; “Varlıkları ile ellerinin değdiği her yeri, her şeyi değiştiren, güzelleştiren, yaşanır kılan tüm kadınlarımızın, bu önemli gününü kutluyorum.     

Türk toplumunun gelişip, yükselmesinde kadınlarımızın katkısı büyük olmuştur. Tarihimiz, büyük adamları ve nesilleri yetiştiren analarımızın örnekleri ile doludur. Gerek Cumhuriyetimizin kuruluşundan önce, gerekse sonra başarıları ile tarihe geçen analarımız bu günlere gelmemizi sağlamışlardır. 

Emektar Türk kadınının bu vefakar gayretleri hiçbir zaman karşılıksız kalmamış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  5 Aralık 1934’ te Türk Kadınına genel seçimlere katılma, milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanıması ile birlikte kadınlarımızın toplumsal hayata katılımları arttırılmış, çalışma ve sosyal alanlarda varlık göstermelerine imkan sağlanarak, aydın ve çağdaş bir toplum olma yolunda önemli adımlar atılmıştır.

Bugün, kadınlarımız eğitimden spora, sanattan bilime, ekonomiden siyasete kadar pek çok alanda ülkemizin rekabet gücünü arttırmakta, bizleri gururla temsil etmektedirler.

Bu inançla, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin 82. Yıldönümünü kutluyor, İstiklal Savaşımızda kahramanca mücadele eden kadınlarımızı rahmetle yad ediyor, tüm kadınlarımıza selam ve saygılarımı sunuyorum”.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Ölüm yolu için önlem alındı

Ölüm yolu için önlem alındı