23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

“EVİN İÇİNİ GÖSTEREN” ÜST GEÇİDE YIKIM KARARI

“Evin içini gösteren” üst geçide yıkım kararı

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki S.T. adlı kadın D-100 Karayolu’nun üzerine yapılan üst geçidin evine çok yakın olduğu ve evinin odaları gözüktüğü iddiasıyla davacı oldu. Mahkemeye taşınan olayda üst geçidin yıkılmasına karar verildi.

07 Haziran 2017 Çarşamba 14:24 Kent Haberleri
2012 yılında karayolları ekiplerince D-100 Karayolu üzeri Körfez Yeni Yalı ve Barbaros Mahallesini birbirine bağlayan kesime yaya üst geçidi yapıldı. Üst geçidin hemen yanındaki 3 katlı binada oturan S.T. adlı kadın ise köprünün evine çok yakın yapıldığını ve evinin odalarının gözüktüğünü iddia ederek davacı oldu. Mahkemeye taşınan davada Kocaeli İdare Mahkemesi üst geçidin yıkımına karar verdi. 

DURUMA TEPKİLİLER
Üst geçidin hemen yanındaki 3 katlı binada oturan S.T. adlı kadının ‘Evimin içi görünüyor’ şikayetiyle açılan davada Kocaeli 2. İdare Mahkemesi yıkım kararı almıştı. Yüksek mahkemeye taşınan kararın onaylanmasının ardından ise yıkım kararı kesinleşti. Alınan yıkım kararı ile her gün kullandıkları üst geçidin yıkılacağını öğrenen vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi. Davayı açan bina sakinleri ise açıklama yapmaktan çekinerek, mahkemenin kararının mağduriyetlerini gidereceğini ifade ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Fetö'cü Öğretmen Çift, Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı

Fetö'cü Öğretmen Çift, Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı