23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,943 TL
  • 4,669 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

DERİNCE’DEKİ İKİNCİ VİYADÜĞÜN TABLİYELERİ KONULUYOR

Derince’deki ikinci viyadüğün tabliyeleri konuluyor

Körfez ve Derince arasında uzanan alternatif yolun ikinci viyadüğünün tabliye montajı yapılıyor.

24 Eylül 2017 Pazar 09:59 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez ve Derince arasında uzanan alternatif yolda ikinci viyadüğün çalışmaları devam ediyor. Ayak çalışmaları tamamlanan yapının tabliyeleri yerleştiriliyor. Tabliyelerin konulmasının ardından dolgu ve üstyapı uygulamaları yapılacak.  Kuzey-güney eksenli uzanan alternatif yolun iki yakası viyadük ile birbirine bağlanmış olacak. İkinci viyadük iki kilometrelik ulaşım güzergahını yaklaşık 150 metreye indirecek.
 
İKİNCİ VİYADÜK
Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Esentepe’de yapılan viyadük sayesinde kısalacak yol, güvenli ulaşım da sağlayacak. Derince Çenesuyu ile Körfez Kirazlıyalı arasında uzanan alternatif yol iki viyadüğe sahip olacak. Alternatif yol, Derince’nin Çınarlı Mahallesi’ni Esentepe’ye, Esentepe’yi Harmantarla’ya, Harmantarla’yı Yeni Kent’e, İbn-i Sina Mahallesi’ni 60 Evler’e ve Kirazlıyalı’ya kadar bağlayan bir güzergah.
 
1000 METRE YOL
Alternatif güzergahta ikincisi olarak planlanan viyadük, 20 metre genişlik ve 134 metre uzunluğa sahip. Viyadük çalışması projesi kapsamında 1000 metre uzunluğunda yol da yapılacak. Çalışmada ortaya çıkacak yol bölümüne 2 bin ton asfalt serilecek. Viyadükte tretuvar ve aydınlatma işleri de gerçekleştirilecek.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi kongre tarihini açıkladı

Saadet Partisi kongre tarihini açıkladı