22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,932 TL
  • 4,638 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

DERİNCE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE ÇOCUĞUNU KAYBEDEN BABANIN FERYADI

derince araştırma  hastanesi’nde çocuğunu  kaybeden  babanın  feryadı

Bir baba için en acı olay çocuğunu kaybetmektir. Evladını ayakta Derince Araştırma ve Uygulama Hastanesine getiren baba, doktorlara emanet ettiği çocuğunun cansız bedenini aldı

30 Temmuz 2017 Pazar 15:05 Kent Haberleri

SAĞLIKLI GETİRDİ CANSIZ BEDENİNİ ALDI

Derince Araştırma ve Uygulama Hastanesinde bir skandal daha yaşandı. İl sağlık Müdürlüğü yetkililerinin yeterince denetim yapmadığı hastanede bu sefer 1.5 yaşında bir kız çocuğu hayatını kaybetti. İdrar sorunu yaşayan ve idrarını yapamayan 1.5 yaşındaki Sudenaz ailesi tarafından Derince Araştırma ve Uygulama Hastanesine getirildi. Acil serviste dünyalar tatlısı Sudenaz’a iğne vurularak saatlerce hastanede bekletildi. Sudenaz iğnenin ardından fenalaşınca sonda taktılar ve dünyalar tatlısı Sudenaz’ın mahrem bölgesinden kan boşaldı kalbi durdu.  Sudenaz’a müdahale eden sağlık görevlileri Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine çocuğu sevk etmek istediler fakat yoğun bakım ünitesi olmadığından dolayı minik Sudenaz yaşamını kaybetti.  Çocuklarını ayakta hastaneye getiren baba Necdet Gezen ve eşi Burçin Gezen çocuklarının ölüm haberini aldığında adeta yıkıldı. 


BABA ACİL SERVİSE YIĞILDI

Eşi Burçin hanımla beraber çocuklarını hastaneye getiren aile, evlatlarının cansız bedenini almak zorunda kaldı. Acil servisin kapısında çocuğunun ölüm haberini alan baba adeta yıkıldı. Baba Necdet Gezen’i sakinleştirmek ise imkansızdı. Gözyaşlarının sel olup aktığı hastanede baba sinir krizi geçirdi. Sağlıklı bir şekilde çocuğunu hastaneye getirdiğini gözyaşları içerisinde haykıran baba Necdet Gezen, hastane yönetimini suçlayarak,’’ nasıl uzman çocuk doktoru olmaz, burası nasıl araştırma hastanesi, nasıl hastane burası diye’’ feryat etti. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nün hastane yönetimi hakkında soruşturma açması bekleniyor. Derince Dumlupınar Mahallesi'nde oturan Gezen ailesi çocuklarının ölümünden sorumlu tutukları hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 12 Yorum

Sağlıkçı

02 Ağustos 2017 Çarşamba 21:51

Allah aileye sabırlar versin. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Fakat aynı şeyi kocaelikoz için söyleyemiyecem. Ya allah aşkına ''SAĞLIKLI GETİRDİ CANSIZ BEDENİNİ ALDI'' bu nasıl başlıktır. sağlıklı bir insanın hastane acilinde ne işi var. Demekki minik kızımız rahatsızlanmış ki acil servise getirilmiş. Böyle provakatif haber yaparak sağlık çalışanlarına karşı şiddeti teşvik ediyorsunuz. Kullandığınız dili kınıyorum.

Kandıralı

02 Ağustos 2017 Çarşamba 10:34

Sayın doktor bey klavyeden konuşmakla olmuyor doktorluk o anne babanın acısını siz yaşamadınız eğer sizde bir hata varsa zaten cezani cekicen ama şunu söyliyeyim bir hastalığın sebebini öğrenmeden bilmeden yaptığınız uygulamalara her zaman karşıyım eğer ki o hastane deki doktorun hatasiysa mutlaka cezasını cekmelidir bi hayatı karartmak tabi de kolay değil ama suçu olan cezasını çeksin lütfen burdan sallamakla doktorluk olmaz senin bir ünvanın var burdan yazı yazcanaçıkaçıklamanı yap boş konuşma

Ramazan BAZTEMİR

31 Temmuz 2017 Pazartesi 19:12

Vurulduğu belirtilen iğne içindeki ilacın ne olduğu ve dozajın 2.5 yaşındaki bir çocuk için toksik (zehirleyici) olup olmadığı ve uygunluğu üzerinde önemle durulması gerekir. Zira, hatanelerde gelişen butür vakalar genellikle kapatılmaktadır. Dr. T. H. tarafından verilen bilgiye göre, hastanede bir aspirasyon pnömonisi gelişmiş ise, uygulanan iğneden zehirlenme sonucu aspirasyon gelişmiş olabilir. Tedavisi mümkün değildir. Üzüntülermi belirtir ailesine başsağlığı dilerim.

Mehmet Aydın Emin

31 Temmuz 2017 Pazartesi 15:28

Dün o hastanede çocuk doktoru yoktu çocuğumu tedavi ettiremeden geri döndüm bende çok şeye tanık oldum açıklamayı okudum üzüldüm çocuğun ailesine başsağlığı diliyorum çocuk gözümüzün önünde gitti.Ben asla gitmeyi düşünmüyorum yaşananları gördükten sonra.

Dr T. H

30 Temmuz 2017 Pazar 23:19

Çocuğun tam olarak kocaeli tip fak.den takipli oldugunu ama ailenin pnomoni akciger odemi vb haliyle alakasiz olarak bizim hastanemize kreatinin cok yuksekken basvurdugunu cocuk dializ icin yer aranirken vefat ettigini bence duzeltme olarak yazınız.Ki yayınlariniza guvenelim..yoksa isteyen herseyi yazsin facebook sayfasi gibi olursunuz.

Mehmet Günaydın

30 Temmuz 2017 Pazar 23:13

Kan ısemistir zaten bu sikayetle doktora gitmistir diye düşündüm; ailemdeki 3 dr a sordum mikrobik bir vesilesi olan hüs diye bir olaydan bahsettiler..siz de sorun da haber yapın. .univ.de Allah hastasini karsiniza cikarmasin diye anlatiliyous bu ders.sorun arastirin da yazin.hep diyorum mustafa koc hastaneleri vardi kapida dr u ambulansi vardi..ailesi ihmal demedi hata aramadi cenazesi kalkmadan devlet hastanesine tesekkur ettiler boy boy mansetlerle..az cigirtkan olmadan yapici olun..yazık

Mehmet Günaydın

30 Temmuz 2017 Pazar 23:09

Aileye bassagligi dileyebilirsiniz ..sabir diliyorum ben de.Ama insanlari haber yaparken sacma sapan cumleler kurmayiniz..doktor evlatlarimiz var..bizim de yakinlarimiz hastanelerde ölebiliyor.donanimli haberler yapın bence..soruşturma açılsın tabiki eksik varsa sorumsuzluk varsa tabiki saptansın..ama insanlari yargilayip asmayin..insan onlar da tanri degil haşa allah degil .onlenebilir ölüm ne demek biliyorsunuz sanırım. Tibbi bilgim yok ama mahrem bolgesinden kan geldi haberi sacma sapan..

MEHMET GUNAYDIN

30 Temmuz 2017 Pazar 23:04

Acil tip uzmanı var..bir suru yetkili ehliyetli uzman asistan var..hastanede cocuk uzmanı da var..2 adet yogun bakim koskoca bir cocuk servisi ve acilden danisilanlara bakan bir insan otesi cocuk uzmanligi misyonu altinda bir insan var..ilac allerjisi yada dediginiz olay en donanimli yerde bile saniyler icinde ölümle sonuclanir.uzman varligi yoklugu tartışılacak en son sey..gazetenizin haberi insanlari kışkırtıcı bir haber.cahile cahilce haberler yapmaniz sadece kavgayi çözümsuzlugu artırır.

Serdal

30 Temmuz 2017 Pazar 23:01

Allahım sen sabır ver..... ya nasıl bir acı bu..kelimeler kifayetsiz..sabır dicemde yok bunun tarifi..affet bizi sude hepimiz suçluyuz..

sağlık çalışanı

30 Temmuz 2017 Pazar 22:17

gazetenizden en azından hastane başhekimliğinden konu hakkında bilgi alıp haberi öyle hazırlamasını beklerdim.çok ciddi bir hastalığı olan, bu yüzden diyalize girmiş, tıp fakültesinde takip edilmekte olan, acil servise ölümcül bir durum olan akciğer ödemi ile gelen, gerekli ilk müdahalesi yapılan, 112 tarafından yoğun bakım aranırken solunumu duran ve başındaki çocuk doktorunun tüm çabalarına karşın kurtarılamayan bir çocuktan söz ediyoruz oysa ki.yakınlarının başı sağ olsun, sabırlar dilerim.

Salih

30 Temmuz 2017 Pazar 21:23

Yeterince denetlenmediğini hangi bilgiye dayanarak yazdınız??Elinizde bilgi belge olmadan fütursuzca suçlamak hukuksal açıdan sıkıntı doğurmazmı??

Elif

30 Temmuz 2017 Pazar 17:43

Allah belasını versin o hastanenin bende 2 yıl önce aynı şekilde babamı kaybettim o hastanede bir iğne ve başınız sağolsun bende sapasağlam yolladım babamı oraya ama babamın cansız bedenini teslim ettiler bizede allah rızası için ne olur birileri bu sorumsuzluğa dur desin kimse gitmesin götürmesin canını sağlık bakanlığı nerde acaba uyuma sağlık bakanlığı bu doktorlara biran önce müdahale edin artık

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

SAADET KOCAELİ'NİN ROTASI YENİKAPI

SAADET KOCAELİ'NİN ROTASI YENİKAPI