23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 104.859
KOCAELİ 28°

DEĞİRMENDERE’DEKİ FASULYE KAFE TARTIŞMA YARATTI

Değirmendere’deki Fasulye Kafe tartışma yarattı

Değirmendere Muammer Aksoy Caddesi’nde bulunan 90 dairelik Rakıcıoğlu Sitesi’nin altına yapılan Fasulye Kafe, sadece apartman sakinlerinin değil, mahalle halkının da huzurunu kaçırdı.

23 Mayıs 2017 Salı 10:31 Kent Haberleri
Gazetemize gelen ihbara göre son birkaç gündür kavgalara da neden olan kafenin usulsüz ve yasal mevzuatlara uyulmadan yapıldığı iddia ediliyor. Sahibi sır gibi aklanan ancak müteahhitte ait olduğu öğrenilen kafeyi Gölcük Belediyesi’nin koruduğunu düşünen apartman sakinleri, konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor. 

HUKUKSUZLUK VAR
Yaklaşık bir ay önce apartmanın altına kafe tadilatı olarak başlayan çalışmaların diğer kafelere izin verilen şartların dışına çıkılarak yapıldığını belirten sakinler, “Şemsiyeliklerin elektrikli ve geçici olması gerekirken bunlar kalıcı yaptı. Kaldırımı işgal ettiği yetmedi, otopark alanımızı da kapattı. Apartmanımıza geçiş yolu bırakmadılar. Yasak olmasına rağmen elektrik trafosunu ahşapla kapattılar. Defalarca belediyeye ve zabıta ekiplerine dilekçe vermemize rağmen bu usulsüzlüğe göz yumuluyor. Yapılan bu yanlış diğer kafelere de emsal teşkil edeceği için yanımızdaki bloklar da rahatsız oldu. Diğer kafelerin de aynı işlemleri yapmasından korkuyorlar. Tepki verdiğimiz zaman kafenin sahibi olduğu söylenen kişiler bizimle kavga ediyor. Belediye bu hukuksuzluğa göz yummaya devam ederse hakkımızı yasal yollardan arayacağız” şeklinde konuştular.  Öte yandan tadilat çalışmaları ise mahallenin tepkisi azaltmak için gece yapıldığı belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli bu festivale akın etti

Kocaeli bu festivale akın etti