19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ ABHAZ ÇOCUKLARI AĞIRLADI

Darıca Hayvanat Bahçesi Abhaz çocukları ağırladı

Sakarya Abhaz Derneği ve Darıca FarukYalçın Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü'nün birlikte gerçekleştirdiği organizasyon ile Sakarya'da bulunan Abhaz köylerinde yaşayan çocuklar hayvanları yakından tanıma fırsatı buldu.

20 Mart 2017 Pazartesi 11:03 Kent Haberleri

Sakarya Abhaz Derneği'nin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde hazırladığı ve Darıca FarukYalçın Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü'nün desteklediği, "çocuklar hayvanları tanıyor" isimli proje Darıca'da gerçekleştirdi. Sakarya'da bulunan Abhaz köyleri olan Kayalar Köyü, Balballı Köyü ve Soğuksu Köyleri'nde yaşayan çocuklar, hayvanat bahçesine giderek hayvanları tanıma fırsatı buldu. Gerçekleşen organizasyonda Sakarya Abhaz Derneği yöneticileri Ülkü Yıldız, Haluk Hizel, derneğin Abhaz Dil Grubu eğitmenlerinden Zerrin Kobaş ve Abahzya'dan gelen eğitimci Aza Şamba'da organizasyonda çocukların yanında bulundu. 49 öğrencinin katıldığı organizasyonda çocuklar hem hayvanları tanıdı hem de güzel bir haftasonu geçirme fırsatı buldu.

 

"PROJELERİMİZ SÜRECEK"
Sakarya Abhaz Derneği Dil Grubu Eğitimcilerinden Zerin Kobaş organizasyonlarla ilgili verdiği bilgide, "derneğimiz tarafından sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdik. Çocuklarımız bu organizasyonda dünyanın dört bir yanında yaşayan ve Darıca Hayvanat Bahçesi'nde yaşatılan hayvanları tanıma fırsatı buldu. Eğitim dönemi içerisinde başka organizasyonlarımız da olacak. Bundan sonraki organizasyonlarımızda çocuklarımız meslekleri tanıyacak, doğayı tanıyacak. Ben ilk organizasyonumuzda bize desteklerini esirgemeyen Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü'ne çok teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Otostopla arabasına aldığı dolandırıcıları ifşa ediyor

Otostopla arabasına aldığı dolandırıcıları ifşa ediyor