19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ÇÖP KONTEYNIRLARI YIKANIYOR

Çöp Konteynırları Yıkanıyor

Gölcük Belediyesi, vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla başlattığı temizlik faaliyetlerine, mahallelerde ki çöp konteynırlarını yıkayarak devam ediyor. Konteyner yıkama aracı içerisine alınan çöp konteynerleri temizlenmiş bir şekilde yerlerine bırakılıyor.

29 Haziran 2017 Perşembe 12:28 Kent Haberleri
Çöp konteynırlarının sık sık yıkanarak dezenfekte edilmesine ve çevreyi rahatsız etmemesine özen gösteren Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, günde 60 çöp konteynırının yıkamasını gerçekleştiriyor.

Çalışmaların özel bir ekip tarafından çöp konteynerlerinin yıkanmasına Yaz dönemi boyunca devam edileceğini ifade eden Başkan Ellibeş, "Özellikle yaz aylarında çöp konteynerlerinin çevreye saçtığı kötü kokulardan halkımızın rahatsız olmaması amacıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, bölgemizdeki bulunan çöp konteynerlerina ayda bir sıra gelecek şekilde yıkıyoruz ve ilaçlıyoruz. Çöp konteynırlarını yıkayarak ve dezenfekte ederek hem sağlıklı bir çevre için katkıda bulunuyor hem de karasinek ve sivrisineğin çoğalmasını da önlemiş oluyoruz. Tüm mahallerde başlatılan çalışma ile bütün çöp konteynerler özel araçla dezenfekte ediliyor. Amaç dışı kullanılarak kirletilen konteynırlar ise yerlerinden alınarak belediyenin yıkama tesislerinde yıkanıp yerine konuyor “dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

HÜSEYİN AKSOY, 'DİYARBAKIR’A HERKES GÖNÜL RAHATLIĞINDA GELEBİLİR'

HÜSEYİN AKSOY, 'DİYARBAKIR’A HERKES GÖNÜL RAHATLIĞINDA GELEBİLİR'