19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ÇATIYA ÇIKARAK KENDİNİ YAKMAK İSTEDİ

Çatıya çıkarak kendini yakmak istedi

İdam edilen eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin tarafından depremzedeler için yaptırılan Arızlı Konutları’nda yine gerginlik çıktı. Bir depremzede çatıya çıkarak kendini yakmak istedi.

11 Temmuz 2017 Salı 14:28 Kent Haberleri
1999’daki Gölcük depreminin arından eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin tarafından depremzedeler için yaptırılan Arızlı Konutları’nda yine gerginlik çıktı. Bir depremzede çatıya çıkarak kendini yakmaya kalkıştı. 

TEBLİGAT GELDİ
Eski Kocaeli Valisi Ercan Topaca döneminden beri olayların durulmadığı Arızlı Konutları’nda yine hareketlilik yaşanıyor. Yeni yapılan tebligata göre Arızlı Konutları'nda oturan depremzedelerin 17 Temmuz’a kadar tahliyeleri isteniyor.

BÜROKRATLARA VERİLECEK
Arızlı sakinleri adına açıklama yapan Recep Uğur tebligatın yasal olmadığını belirterek, “ Ortada mülk sahibi ve kiracı ilişkisi de yoktur. Dolayısıyla bu tebligat yasal değildir. Yasalara ve sosyal devlet anlayışına göre bu konutların ilk önce biz depremzedelere devri söz konusu olmalıdır. Irak halkından ve merhum Saddam Hüseyin’den bu hibe depremzedelere değil, bürokratlara lojman veya öğrenci yurdu olması içindir diye belirten bir protokol getirirlerse şartsız terk ederiz.

ŞARTSIZ ÇIKARIZ
 İkinci şart ise bir dönem önceki Valimiz Ercan Topaca’nın bizlere devlet adına önemli sözler verdiğini belirtmiştik. Bugün kendileri Ankara Valisidir, “Ben böyle sözler vermedim” diyebilir ise şartsız olarak Arızlı’dan çıkarız. Hiçbir koşulda şartlar ne olursa olsun bu iki durum haricinde Arızlı’yı terk etmeyeceğiz. Benzin bidonları elimizde bekliyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

16 yaşındaki Neslihan kayıp

16 yaşındaki Neslihan kayıp