21 Kasım 2017 Salı

  • 3,922 TL
  • 4,604 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE KANDIRA KARPUZU DESTEĞİ

Büyükşehir’den çiftçilere Kandıra Karpuzu desteği

Büyükşehir Belediyesi 50 çiftçiye Kandıra karpuzu tohumu desteği sundu

30 Nisan 2017 Pazar 09:31 Kent Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra ilçesinde yetiştirilen kendine has tat ve aroması olan kandıra karpuzunun üretimini desteklemek için 50 çiftçimize karpuz tohumu desteğinde bulundu. Çiftçimize dağıtılan yüzde 50 destekli yüksek verimli karpuz tohumu çeşitleri ile bölgemizde karpuz üretiminin arttırılması, iyileştirilmesi ve verimliliği hedefleniyor.

 

YEREL DEĞERLERE DESTEK SÜRÜYOR
Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı yerel değerlerimizin gelişimi ve çiftçimizin kalkınması için destek projelerine devam ediyor. Kandıra ilçesinin yerel değerleri olan Manda Yoğurdu, Hindi ve tescil işlemleri devam eden Kandıra Biberi desteklerinin yanında, Kandıra Karpuzunun kalitesinin ve üretiminin arttırılması içinde destek sağlıyor.

 

BENZERSİZ LEZZET
Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında sayılan, tüketici tarafından özellikle aranan Kandıra Karpuzu piyasalarda karpuzun bitmek üzere olduğu Eylül ve Ekim aylarında çıkar, bol sulu, küçük boylu, rengi kırmızıdan çok pembeye yakın, seker tadında muhteşem bir karpuzdur. Bu yüzden tüketiciler tarafından özellikle tercih edilir. Kandıralı karpuz üreticileri yolu yaz aylarında Kandıra’ya düşen bütün gezginlere, unutulmaz bir damak lezzeti tatmaları ve serinlemeleri için Kandıra Karpuzunu tavsiye eder.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de bu hafta hava nasıl olacak?

Kocaeli’de bu hafta hava nasıl olacak?