19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

BÜYÜKŞEHİR, KIRSAL MAHALLELERE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Büyükşehir, kırsal mahallelere desteğini sürdürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından kırsal mahallelerdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara inşaat malzemesi yardımı yapılıyor.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 11:57 Kent Haberleri

 2005 yılından bu yana yapılan malzeme yardımları kırsal mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda köy tüzel kişiliğine ait cami, Kur’an kursu, mezarlık, düğün salonu gibi ortak kullanım alanlarına ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılıyor.
 
İHTİYAÇLAR MUHTARLAR ARACILIĞI İLE TESPİT EDİLİYOR


Mahallelerde vatandaşların ortak kullanımında olan alanlara yapılacak tadilat, onarım ve yapım işlerinde kullanılacak inşaat malzemeleri, muhtarların talebi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Bu yerlere; tuğla, kiremit, çimento, kireç, fayans, kalebodur yapıştırıcı, lambri döşeme tahtası, kereste, pvc pencere, pvc kapı, ahşap kapı gibi inşaat malzemeleri yardımında bulunuluyor.
 
EVİNİ ONARMASINA YARDIM EDİLDİ
Son olarak Kandıra Mülküşeyhsuvar Mahallesinde yaşayan ve maddi imkansızlıkları sebebi ile eski evini onaramayan Ersin Yaşa' ya ev yapımı için inşaat malzemesi yardımı yapıldı. Yeni ev yapımı için kullanılacak malzemeler Büyükşehir Belediyesi deposundan alınarak Mülküşeyhsuvar Mahallesi’ne ulaştırıldı.
 
KÖYE DÖNÜŞ PROJESİNE ÖNEMLİ KATKI
Kandıra Mülküşeyhsuvar Muhtarı Mücahit Sevim, ihtiyaç sahibi vatandaşımıza yeni ev yapımı için malzeme tahsisinin "Köye Dönüş" projesine de önemli katkısı olacağını belirtti. Muhtar Sevim, yapılan malzeme yardımlarının yanı sıra cami, mezarlık ve mahalledeki okulun ihtiyaçlarının giderilmesi nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bu kermes başka kermes

Bu kermes başka kermes