21 Kasım 2017 Salı

  • 3,925 TL
  • 4,611 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

BU FESTİVALLE ENGELLER AŞILIYOR

Bu festivalle engeller aşılıyor

Büyükşehir Belediyesi “Engelsiz Bahar Festivali” ile engelli vatandaşların toplumla kaynaştırılmasına yardımcı oluyor.

03 Mayıs 2017 Çarşamba 12:11 Kent Haberleri

İlkbaharın gelişi ve doğanın yeniden uyanışıyla başlayan insanın yenilenmesi süreci her birey için bir ihtiyaç. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşların toplumla kaynaşmasını sağlamak amacı ile Engelsiz Bahar Festivali düzenleniyor. Bu kapsamda yapılan ilk piknik geçtiğimiz hafta sonu Cephanelik Mesire alanında düzenlendi. Etkinliğe İzmit, Kandıra, Derince ve Kartepe ilçelerinden gelen engelli ve aileleri katılırken, yapılan piknikte renkli ve eğlenceli bir gün geçirdiler.

 

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KATILDI
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile birlikte etkinlik alanını dolaşarak, engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi. Festival alanındaki etkinlikleri izleyen Başkan Karaosmanoğlu engelli vatandaşlarla yakından ilgilenerek taleplerini dinledi. Başkan Karaosmanoğlu ile hatıra fotoğrafı çektiren engelli vatandaşların sevinçleri gözlerinden okundu. Engelli vatandaşların aileleri, yapılan böylesine güzel etkinlikler için Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ettiler. 

 

 

OYUNLARLA VE ŞARKILARLA EĞLENDİLER
Birbirinden eğlenceli aktivitelerin gerçekleştiği Engelsiz Bahar Festivalinde; unutulmuş sokak oyunları, geleneksel alan oyunları, şişme oyun gurupları ile küçük çocuklar eğlenceli zaman geçirdiler. Daha sonra sahne alan Sultan Bekçi ve ekibi, seslendirdikleri birbirinden güzel Karadeniz şarkılarıyla vatandaşları eğlendirdi. Festivalin diğer ayağı ise 14 Mayıs Pazar günü Gölcük, Başiskele ve Karamürsel ilçelerindeki engelli vatandaşları ve ailelerinin katılımı ile yapılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

EMEP: Ekmek zammı geri çekilmelidir!

EMEP: Ekmek zammı geri çekilmelidir!