22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,966 TL
  • 4,660 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

BELEDİYEDEN TEMİZLİK UYARISI

BELEDİYEDEN TEMİZLİK UYARISI

İzmit Belediyesi’nden vatandaşlara temizlik uyarısı yapıldı. Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri piknik alanları, mesire yerleri, parklar ve yeşil alanların kirletilmemesini istediler. Sıcak yaz günleriyle birlikte başta piknik alanları olmak üzere yeşil alanların yoğun şekilde kullanıldığını söyleyen yetkililer “ vatandaşlardan tek isteğimiz kullandıkları alanları temiz bırakmaları. Bazı yerlerde piknik yapılan yerler çöpten geçilmiyor.

01 Ağustos 2017 Salı 10:23 Kent Haberleri
 Pikniğini yapan vatandaş çöplerini çöp konteynırlarına atmalı. Piknik ve yeşil alanlarda yeterince çöp konteynırı bulunuyor. Buna rağmen bazı kişiler, çöplerini konteynır yerine  sağa sola atarak çevre kirliliğine neden oluyorlar. Unutmayalım ki, kirletilen yere yine kendileri gelip kullanacaklar. Belediye olarak bizler piknik ve yeşil alanların temiz olması için gece gündüz çalışıyoruz. Nasıl olsa belediye temizliyor zihniyetinden kurtulup temizlik konusunda duyarlı olmalıyız” dediler.
 
PARKLARDA ELEKTRİK TAMİRİ VE YIKAMA
 
Bu arada İzmit’teki parklarda elektrik tamiratı ve yıkama çalışması yapıldı. Yetkililer, park ve yeşil alanlardaki aydınlatma sistemlerinde aksaklık olmaması için sık sık kontroller yapıldığını, bir olumsuzluk olduğunda anında müdahale edildiğini söylediler.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de parklarda sık sık tazyikli suyla yıkama çalışması yapıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR KAFELERİNDE ÇILGIN SEDAT’I MİSAFİR ETTİ

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR KAFELERİNDE ÇILGIN SEDAT’I MİSAFİR ETTİ